فست سئو
آموزش پایان نامه نویسی

بررسی آنالیز و تحلیل آماری در پایان نامه

برای هر دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا، ارائه یک پایان نامه مناسب، یک دغدغه مهم است زیرا در واقع پایان نامه، نشان دهنده میزان موفقیت تحصیلی دانشجو است. در ارائه پایان نامه باید چند مرحله را پشت سر گذاشت:

۱-    انتخاب موضوع مناسب

۲-    انتخاب روش مناسب و عملی، برای اجرای پایان نامه

۳-    اجرای آزمایش در یک بازه زمانی منظم

۴-    نگارش پایان نامه همزمان با اجرای عملی آن

۵-    جمع آوری داده ها و اطلاعات

۶-     آنالیز آماری داده ها

۷-    بیان نتایج و قیاس ان ها با منایع دیگر

۸-    نتیجه گیری و بحث

۹-    ارائه پیشنهادات

تمام این مراحل باید با دقت صورت گیرد تا هیچ گونه عیبی نداشته باشند. هر کدام از این مراحل، اهمیت خاص خود را دارند. در این میان، انالیز اماری داده ها و روش انجام ان نیز مهمترین بخش است زیرا قرار است از تحلیل اماری برای بیان نتایج استفاده شود.

اهمیت انجام تحلیل اماری در پایان نامه

اهمیت انجام انالیز اماری داده های پایان نامه را در یک جمله بیان می کنیم و آن این که، انالیز اماری، لازمه اتمام مناسب پایان نامه است. منظور این است که اگر شما آزمایشات پایان نامه را به خوبی انجام دهید و داده های زیاد و بسیار عالی هم به دست بیاورید ولی نتوانید به درستی ان ها را انالیز کنید، در واقع مثل این است که هیچ عملی انجام نداده اید زیرا تحلیل اماری پایان نامه در بیان نتایج مهم است و تحلیلات غلط، سبب رسیدن به نتایج غلط می شود در نتیجه اعتبار علمی پایان نامه زیر سوال می رود.

راه های انجام تحلیل اماری

جهت انجام تحلیلات اماری، به طور کلی دو روش برای شما وجود دارد:

۱-    خود شما وارد عمل شوید و از نرم افزارهای مناسب استفاده کنید تا بتوانید انالیز اماری انجام دهید. برای این منظور شما باید به نرم افزارها تسلط داشته باشید و نحوه استفاده از آن ها را اموزش دیده باشید. همچنین متناسب با نوع پروژه خود، از نرم افزار خاص خود استفاده کنید.

۲-    روش دوم کمک گرفتن از افراد متخصص است که برای این کار کافی است شما داده های خود را به ان ها بسپارید تا تحلیل اماری برای داده ها را انجام دهند در این روش در وقت صرفه جویی می شود ولی عیب ان این است که هم هزینه باید صرف شود و هم این که شما طرز کار با نرم افزار را نمی دانید در نتیجه در زمان دفاع اگر داور از شما سوال کند،  مسلما شما جوابی نمی توانید ارائه کنید پس امتیاز منفی برای شما لحاظ خواهد شد.

حتما بخوانید :

بررسی آنالیز و تحلیل آماری در پایان نامه

۰%

بررسی آنالیز و تحلیل آماری در پایان نامه !!! برای هر دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا، ارائه یک پایان نامه مناسب، یک دغدغه مهم است

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 15 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن