فست سئو

انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری

تحصیل در این رشته در مقطع کارشناسی به مدت ۴ سال و مقطع ارشد آن ۳ سال بطول می انجامد. انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری و انتخاب موضوع پایان نامه آن دارای اندک دشواری هایی می باشد.  رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری مربوط به انجام امور شهر سازی، طرح و اجرای پروژه های عمرانی شهری می باشد. انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری بعنوان یکی از بهترین رشته های جغرافیا که هدف آن بهبود زندگی شهری و عدالت فضایی می باشد، یکی از مواردی می باشد که می توان از کارشناسان جهت مشاوره پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری یاری جست.

تعریف انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری

شرکت کنندگان این رشته که قادر به انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری هستند، همگی از فارغ التحصیلان رشته های ریاضی و علوم تجربی بدلیل نیاز این رشته در تسلط بر ریاضی و آمار می باشند. انجام پایان نامه در این رشته دارای شرایط خاصی می باشد که از خدمات انتخاب موضوع و پروپوزال جغرافیا و برنامه ریزی شهری گرفته تا پذیرش و چاپ مقاله ISI قابل ارائه می باشد.

پایان نامه کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری

پایان نامه کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی آخرین واحد درسی دانشگاهی می باشد که یکی از موثرترین مراحل آموزشی افراد جهت بدست آوردن یک تخصص ویژه در زمینه ای از شاخه جغرافیا می باشد. انتخاب موضوعی با محوریت گرایش های تحصیلی جغرافیا و جدید بودن موضوع انتخابی یکی از مهم ترین بخش های اولیه آغاز پایان نامه کارشناسی ارشد جغرافیا می باشد. استفاده از فناوری های روز دنیا از جمله استفاده از نرم افزارهای مرتبط از جمله جی آی اس یکی از نیازهای مهم اکثریت پایان نامه های جغرافیا می باشد که دانشجویان باید قبل از آغاز پایان نامه به این مهارت ها دست پیدا کنند. پایان نامه کارشناسی ارشد جغرافیا موثرترین روش جهت دستیابی به یک تحقیق علمی می باشد که می تواند تاثیر زیادی بر جایگاه و رتبه علمی فارغ التحصیلان این رشته داشته باشد، همین طور اگر قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر چون دکتری این رشته را داشته باشید یکی از مهم ترین سوالات در مصاحبه موضوع پایان نامه شما و نتایجی است که از آن بدست آورده اید.

پایان نامه دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری

پایان نامه دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری باید پیرامون موضوعاتی صورت گیرد که بتواند به شکل کاربردی و اجرایی مسائل مرتبط به رشته جغرافیا را حل و فصل نماید. یکی از مهم ترین مسائل در پایان نامه دکتری جغرافیا همگام بودن پایان نامه دکتری با تحقیقات دیگر محققان و اندیشمندان سایر کشورهاست، بنابراین برای این هم سطح سازی باید تحقیقات جامع و کاملی را در باب موضوع انتخابی داشت و پیشینه تحقیق را به طور کامل انجام داده و نمونه های مشابه تحقیقات صورت گرفته در سطح جهان را با پایان نامه خود مورد مقایسه قرار داد. برای دستیابی به این بخش استفاده از مقالات علمی از جمله مطالعه مجلات معتبر علمی تخصصی رشته تحصیلی می تواند برای افراد بسیار موثر باشد. انتخاب یک مشاور و راهنمای متخصص و با تجربه در زمینه موضوع انتخابی در اجرای هر چه بهتر پایان نامه دکتری می تواند بسیار موثر باشد و برای این منظور باید به دنبال بهترین اساتید رشته تحصیلی خود بروید.

موارد انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری

 

رشته های پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری

رشته های پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری
رشته های پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری

برخی از رشته های انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری در سه مقطع اصلی به صورت تفکیک شده زیر می باشد :

کارشناسی
• جغرافیای طبیعی
• جغرافیای انسانی
• جغرافیا و برنامه ریزی شهری
• کارتوگرافی و جغرافیای سیاسی – نظامی
• کارتوگرافی

کارشناسی ارشد و دکتری
• برنامه ریزی مسکن
• بهسازی و نوسازی شهری
• آمایش شهری
• جغرافیا و برنامه ریزی شهری

ساختار پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری

ساختار پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری
ساختار پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری

علاوه بر رعایت هر پایان نامه، بایستی اصول نگارشی و توصیف موضوع بصورت روان و زبانی سلیس بیان شود که این موضوع از اهمیت خاصی در نگارش پایان نامه برخوردار است. پس از متن تقدیم پایان نامه ، ساختار پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری بصورت زیر می باشد:
۱) فصل اول: مقدمه، اهمیت پژوهش، امکانات و مشکلات تحقیق
۲) فصل دوم: سوابق تاریخی پژوهش در داخل و خارج کشور
۳) فصل سوم: بیان مراحل انجام پژوهش، جامعه آماری و ابزار های مورد استفاده
۴) فصل چهارم: بیان کشفیات و یافته های پژوهش
۵) فصل پنجم: تجزیه و تحلیل یافته ها، بحث و نتیجه گیری (از مهمترین فصل های پایان نامه)
و در نهایت ارائه پیشنهادات و راهنمایی ها جهت استفاده در تحقیقات بعدی.

 

سبک ارائه پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری

سبک ارائه پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری
سبک ارائه پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری

انجام پایان نامه در این رشته یکی از تکالیف مهمی است که فارغ التحصیلان با آن روبرو هستید و سبک ارائه پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری اوج این چالش می باشد.
 قبل از جلسه دفاعیه، داشتن شناخت قبلی از هیئت داوران حاضر در جلسه کمک شایانی در طرح سخنرانی و دفاع پایان نامه خواهد نمود.
 دفاع کنید اما حالت تدافعی نداشته باشید. حالت دفاعی تنها در صحبت کردن مشخص نمی شود بلکه حالات چهره، اخم، پاسخ های سریع و هیجانی، چهره برافروخته و لحن صدای نا آرام و گرفته همگی نشان دهنده این موضوع می باشند.
 پاسخ به تمامی سوالات را مودبانه و صادقانه دهید و هیچ سوالی را بی پاسخ باقی نگذارید.

 

مسائل

انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری

 

هر چند با سختی زیاد، اما انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری برای فارغ التحصیلان مزایایی دارد که بعد ها به آن خواهند رسید.
• افزایش تخصصی معلومات و سابقه علمی و پژوهشی در یکی از زمینه های مربوط به رشته
• از آنجایی که هندسه، آمار و ریاضیات در این رشته اهمیت خاصی دارد، از مزایای انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری استقلال بر این مفاهیم را افزایش می دهد.
• آشنایی و تسلط بر نحوه پژوهش و تحقیق در جهت سامان دهی مناطق (شهری و روستایی)

نکات پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری

آشنایی با علوم اجتماعی، ریاضیات و آمار که از نیاز های این رشته می باشد، کمک زیادی در انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری خواهد نمود.
• یک پایان نامه خوب و موفق، از ارائه یک پروپوزال خوب و مناسب آغاز می شود که این از مهمترین نکات انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری می باشد.
• یک پروپوزال ضعیف، انجام پایان نامه را به تاخیر انداخته و شانس موفقیت آن را کاهش خواهد داد.

اشتباهات در پایان نامه جغرافیا
انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری عاری از اشتباه نیست.
 وارد شدن به بازار کار و عدم انجام پایان نامه بطور کامل از اشتباهات رایج در انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری می باشد.
 عدم آگاهی از موضوعات پژوهشی و تحقیقاتی روز در انجام پایان نامه و انتخاب موضوع پایان نامه
سوالات در پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری

سوال زیر از سوالات متداول در انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری می باشد:
 چه لباسی مناسب با جلسه دفاعیه می باشد؟
پاسخ : هنگام انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری در مورد این مسئاله فکر کنید. توصیه می شود از پوششی متعادل و اصولی استفاده نمایید. در زبان عام نه خیلی شور و نه خیلی بی نمک. عدم استفاده از لباس های آستین کوتاه و یا کروات.
مثبت بیاندیشید. انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری نه تنها یک دغدغه برای دانشجویان، بلکه برای هیئت داوران و اساتید راهنما نیز اهمیت دارد. به یاد داشته باشید که اشتیاق هیئت داوران در قبول شدن پایان نامه شما بیش از خود شماست.

انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری

۰%

انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری و انتخاب موضوع پایان نامه آن دارای اندک دشواری هایی می باشد.

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
بستن