فست سئو

انجام پایان نامه حسابداری

انجام پایان نامه حسابداری بر اساس آموخته های تحصیلی دانشجویان بایستی با حساسیت بیشتری در هر یک از مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری جهت انجام پایان نامه صورت گیرد. سیستم حسابداری دارای ماهیت مالی می باشد که با اعداد و ارقام جهت انجام صورت حساب ها و گزارشات مالی سر و کار دارد. رشته حسابداری نیازمند داشتن شم ریاضی قوی و تسلط در کامپیوتر بوده و عامل موفقیت در انجام پایان نامه حسابداری می باشد. مهمترین و اصلی ترین گرایش های رشته حسابداری عبارتند از: حسابداری صنعتی، حسابداری مالی، حسابرسی، حسابداری دولتی و حسابداری مدیریت.

تعریف انجام پایان نامه حسابداری

پایان نامه حسابداری Accounting، تحقیق و پژوهشی حساس و ریزبینانه می باشد که مراحل کلی آن در انجام ۵ فصل اصلی پایان نامه پس از دقت در انتخاب موضوع و ارائه پروپوزال حسابداری با استفاده از مقالات بیس انجام می شود. جستجو در منابع و رفرنس های زبان اصلی، آنالیز های آماری، تحقیقات و جمع آوری داده ها از مراحل انجام پایان نامه حسابداری می باشد.

پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری

پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری یکی از مهم ترین واحدهای این رشته در مقطع کارشناسی ارشد محسوب می شود. یکی از مهم ترین مسائل در انجام پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری استفاده از روش های نو و جدید به خصوص فناوری های جدید در انجام پایان نامه می باشد. پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری بخش مهمی برای ایجاد حرفه و شغل آینده فارغ التحصیلان این رشته می باشد و می تواند به خوبی افراد را در این بخش هدایت نماید. دانشجویان با انجام پایان نامه حسابداری بر یک بخش تخصصی از موضوعات رشته حسابداری آشنایی پیدا کرده و می توانند به مثابه یک محقق به انجام فعالیت علمی در این زمینه بپردازند و جایگاه علمی خود را در این بخش ایجاد نمایند. با انجام پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری دانشجویان با روش های مقاله نویسی و استخراج اطلاعات از مقالات علمی آشنایی پیدا می کنند.

پایان نامه دکتری حسابداری

پایان نامه دکتری حسابداری براساس انتخاب موضوع صورت می گیرد و در این مقطع تحصیلی نیز انتخاب موضوع پایان نامه یکی از موارد بسیار مهمی می باشد که می تواند آینده شغلی و تحقیقاتی فارغ التحصیلان رشته حسابداری را تعیین نماید. با توجه به گرایش تحصیلی و علاقه مندی بر موضوع تحقیق با یک هدف مشخص باید موضوع پایان نامه دکتری حسابداری را انتخاب کرد، اما بخشی که سبب تمایز پایان نامه دکتری حسابداری از پایان نامه کارشناسی ارشد این رشته می شود این است که دانشجوی این رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی دکتری با نوع نگارش و روند انجام پایان نامه آشنایی پیدا کرده و انتظار آن می رود بر روی موضوعات و مباحث تخصصی تر تکیه کند و پایان نامه با کیفیت تری را نسبت به پایان نامه کارشناسی ارشد ارائه نماید. یکی دیگر از ویژگی های اصلی پایان نامه دکتری حسابداری استخراج مقالات علمی تخصصی به خصوص مقالات isi از پایان نامه خود می باشد که جز یکی از اصلی ترین نیازها برای دفاع پایان نامه و بخش نمره دهی به آن محسوب می شود که در مقطع کارشناسی ارشد و در انجام پایان نامه این بخش جز الزامات اصلی محسوب نشده و تنها جهت امتیازدهی به پایان نامه نیاز است که مقاله ای تدوین شود.

موارد انجام پایان نامه حسابداری

 

رشته های پایان نامه حسابداری

رشته های پایان نامه حسابداری
رشته های پایان نامه حسابداری

برخی رشته های پایان نامه حسابداری بصورت زیر می باشد که در انجام پایان نامه حسابداری در هر یک از گرایش های زیر تمامی استاندارد ها و قوانین بایستی بصورت اصولی رعایت شود.
کارشناسی، ارشد و دکتری
حسابداری مالی
حسابداری صنعتی
حسابداری بازرگانی
حسابداری مالیاتی
حسابداری دولتی
حسابداری بیمه
حسابداری بانک ها
حسابداری مدیریت
حسابداری منابع انسانی

 

ساختار پایان نامه حسابداری
ساختار پایان نامه حسابداری

ساختار پایان نامه حسابداری

در انجام پایان نامه حسابداری نکاتی را بایستی رعایت نمود که ساختار پایان نامه حسابداری طبق استاندارد های ارائه شده بصورت زیر می باشد:
۱) فصل ۱: کلیات تحقیق (مقدمه، فرضیه، جامعه آماری تحقیق)
۲) فصل ۲: ادبیات تحقیق (پیشینه)
۳) فصل ۳: روش شناسی تحقیق (روش نمونه گیری)
۴) فصل ۴: تجزیه و تحلیل داده ها
۵) فصل ۵: نتیجه گیری و پیشنهادات (بحث و نتیجه گیری، پیشنهادات، محدودیت ها)

 

سبک ارائه پایان نامه حسابداری

سبک ارائه پایان نامه حسابداری
سبک ارائه پایان نامه حسابداری

سبک ارائه پایان نامه حسابداری به نحوه نگارش پایان نامه بستگی دارد. یعنی انجام پایان نامه حسابداری بایستی در ارائه موفق آن نیز موثر باشد.
 تقسیم و مرحله بندی ارائه و دفاع از پایان نامه به بخش های مجزا و ملموس
 عدم استفاده از توضیحات طولانی و خسته کننده در پاورپوینت پایان نامه
 تحقیق و بررسی قسمت هایی که بایستی در پاورپوینت پایان نامه قرار داده شود.

 

مسائل انجام پایان نامه حسابداری

برخی از مزایای انجام پایان نامه حسابداری به شرح زیر می باشد:
۱) انجام پایان نامه حسابداری موجب آشنایی تخصصی با موضوعاتی در جهت نیاز جامعه و استفاده از آن در ایجاد حرفه و آینده شغلی خواهد بود.
۲) افزایش توانایی در مطالعات علمی موفقیت آمیز پس از انجام پایان نامه
۳) آشنایی با روش ها و فرآیند های جمع آوری، طبقه بندی و تهیه گزارشات به روش ها و مدل های گوناگون
نکات انجام پایان نامه حسابداری
تعدادی از نکات انجام پایان نامه حسابداری جهت موفقیت بیشتر بصورت زیر می باشد:
 سابقه تحقیق موضوع پایان نامه خود را بخوبی بررسی نمایید.
 استفاده از ژورنال های معتبر و مقالات بیس و بروز جهت انجام پایان نامه حسابداری.
 دقت در استخراج مقاله خوب از پایان نامه
اشتباهات در انجام پایان نامه حسابداری
در این قسمت با برخی اشتباهات رایج در انجام پایان نامه حسابداری که موجب ایجاد مشکلات زیادی خواهد شد، آشنا شوید.
 انتخاب موضوعی سخت و عدم توانایی در دفاع پایان نامه
 عدم توجه به مهمترین بخش پایان نامه (نتیجه گیری و بحث در مورد یافته های موضوع)
 عدم استفاده از مشاوره پایان نامه حسابداری در فصول مختلف آن
 عدم استفاده از نگارش روان و سلیس در انجام پایان نامه حسابداری
 عدم استقلال در نگارش پایان نامه که دفاع از آن را با مشکلات زیادی مواجه خواهد نمود.
سوالات متداول در انجام پایان نامه حسابداری

با سوالاتی مشابه با سوالات متداول در انجام پایان نامه حسابداری که ممکن است با آن مواجه شوید، آشنا شوید.
 در صورت رد شدن پایان نامه از طرف داور، چه باید کرد؟
انجام پایان نامه حسابداری و دیگر رشته ها در شیوه آموزش محور و پژوهش محور به چه صورتی می باشد؟
پاسخ : در صورت رد شدن پایان نامه در جلسه دفاع، ۳ الی ۴ ماه فرصت اصلاح خواهید داشت. در شیوه آموزش محور، مقطع ارشد بدون پایان نامه و در پژوهش محور نیاز به انجام پایان نامه می باشد.
عوامل موفقیت در انجام پایان نامه حسابداری و انجام پروژه های دانشجویی حسابداری موجب کسب استقلال در تحقیق و پژوهش می باشد. عدم اتکاء کامل به دیگران و استفاده از توان علمی و دانش فنی موجب می شود تا دفاع پر بار و موفقی داشته باشید.

انجام پایان نامه حسابداری

۰%

انجام پایان نامه حسابداری بر اساس آموخته های تحصیلی دانشجویان بایستی با حساسیت بیشتری در هر یک از مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری صورت گیرد

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
بستن