فست سئو

انجام پایان نامه حقوق

انجام پایان نامه حقوق بعنوان یکی از رشته های تئوری، پژوهشی می باشد که در پایان دوره های تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکتری نگارش شده و نیازمند دفاع پایان نامه در دو دوره ارشد و دکتری می باشد. حقوق یکی از رشته های بنام و پرطرفدار گروه علوم انسانی بوده و هدف از آن الزام انجام قانون و مقررات می باشد. حقوق LAW در لغت به معنی مقررات و قوانین می باشد. علم حقوق در دو دسته کلی خصوصی و عمومی گنجانده شده است و تمامی گرایش های آن نیازمند انجام پایان نامه حقوق و پروپوزال حقوق می باشند.

تعریف انجام پایان نامه حقوق

در تعریف پایان نامه حقوق بایستی به ضرورت انجام و دفاع پایان نامه در این رشته اشاره نمود. انجام پایان نامه حقوق و انتخاب موضوعی جدید و غیر تکراری در نگارش پایان نامه بر اساس گرایش های مختلف این رشته متفاوت می باشد. یک دانشجوی رشته حقوق بایستی بر مفاهیم روانشناسی، جامعه شناسی و علوم فلسفی تسلط کافی داشته باشد.

پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق

پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق مهم ترین پروسه جهت ورود دانشجویان به مقطع دکتری می باشد. پایان نامه حقوق با توجه به گرایش تحصیلی در این رشته می تواند به بخش های مختلفی تقسیم شود. یکی از موارد مهم در انجام پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق استفاده از مطالب و موضوعاتی است که امروزه جامعه بیشتر درگیر آن می باشد و برای حل و فصل نمودن قوانین و بخش های حقوقی روش های جدید و نو پیش روی افراد قرار می دهد. باید در نظر بگیرید نو و ویژه بودن پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق صرفا به انتخاب موضوعات ناشناخته ختم نمی شود و بلکه مسائلی که بتواند به شکل رسمی یکی از مشکلات و معضلات حقوقی موجود در جامعه را حل و فصل نمایدمی تواند به موضوعات خلاقانه و نو قلمداد شود. استفاده از مقالات علمی و تخصصی در انجام پایان نامه حقوق می تواند بر بار علمی آن بیافزاید و سبب ایجاد یک پایان نامه موفق شود.

پایان نامه دکتری حقوق

انجام پایان نامه دکتری حقوق با انتخاب موضوع همراه بوده و بیشترین زمان در مقطع دکتری حقوق به پروسه انجام پایان نامه یا همان تز دکتری مرتبط است. با توجه به این که دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد با انجام پایان نامه آشنائی پیدا کرده اند درمقطع دکتری دیگر سختی در مورد مراحل انجام آن ندارند و صرفا انتخاب موضوع مهم ترین بخش برای آغاز پایان نامه دکتری حقوق می باشد. یکی از الزامات در پایان نامه دکتری حقوق استخراج مقالات جهت چاپ در مجلات معتبر تخصصی مرتبط به رشته حقوق است و دانشجویان باید این بخش را طی انجام پایان نامه حتما مد نظر قرار دهند. انتخاب استاد راهنما و مشاوری که بر موضوع مورد تحقیق تسلط داشته باشند یکی دیگر از موارد مهمی است که باید دانشجویان به آن توجه ویژه ای داشته باشند و صرفا علاقه مندی به یک استاد را ملاک انتخاب قرار نداده و بر روی توانمندی های آن ها حساب بازکنند. یکی از بخش های مهم در پایان نامه دکتری حقوق بحث انتخاب موضوع است و باید دانشجویان بر روی مسائلی تکیه داشته باشند که به شکل کاربردی در شاخه حقوق مورد استفاده قرار گیرد.

موارد انجام پایان نامه حقوق

 

رشته های پایان نامه حقوق

رشته های پایان نامه حقوق
رشته های پایان نامه حقوق

برخی رشته های پایان نامه حقوق در سه مقطع اصلی بصورت زیر می باشد :

کارشناسی
• حقوق

کارشناسی ارشد و دکتری
• حقوق بشر
• حقوق عمومی
• حقوق خانواده
• حقوق اقتصادی
• حقوق خصوصی
• حقوق ارتباطات
• حقوق بین الملل
• حقوق مالکیت فکری
• حقوق محیط زیست
• حقوق تجارت بین الملل
• حقوق جزا و جرم شناسی
• نفت و گاز

ساختار پایان نامه حقوق

ساختار پایان نامه حقوق
ساختار پایان نامه حقوق

اکثریت قریب به اتفاق پایان نامه ها و رساله ها از یک ساختار استاندارد و کلی پیروی می کنند. ساختار پایان نامه حقوق به صورت زیر می باشد:
۱) فصل اول: کلیات تحقیق (مقدمه، اهداف، فرضیه ها)
۲) فصل دوم: پیشینه تحقیق
۳) فصل سوم: روش های انجام تحقیق
۴) فصل چهارم: نتایج تحقیق
۵) فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری
و در نهایت با قرار دادن پیوست و منابع به همراه چکیده انگلیسی پس از اتمام انجام پایان نامه حقوق استراکچر آن را کامل نمایید.

 

 

سبک ارائه پایان نامه حقوق
سبک ارائه پایان نامه حقوق

سبک ارائه پایان نامه حقوق

سبک ارائه پایان نامه، بعنوان آخرین آزمون پس از انجام پایان نامه حقوق، نه جهت دریافت نمره، بلکه یک فرصت جهت آمادگی سخنوری در اجتماع و بالا بردن دانش و فن بیان محسوب می شود.
 ارائه و توضیحات کاملی از پایان نامه با بیانی جذاب و قابل فهم
 توانایی پاسخ به پرسش های داوران که تاثیر بسزایی در ارزیابی نهایی خواهد داشت.
 قبل از جلسه دفاعیه خود، در جلسات دفاعیه دیگر دانشجویان شرکت نمایید.
 نحوه تدوین پرسشنامه، یافته ها، نتیجه گیری نهایی، فرضیات و پیشنهادات از جمله مواردی است که در جلسه ارائه پایان نامه بایستی تشریح شود.

 

مسائل انجام پایان نامه حقوق

مزایای انجام پایان نامه حقوق
مزایای انجام پایان نامه حقوق بطور خلاصه وار شامل:
۱) تسلط و یادگیری و افزایش جسارت و قدرت استدلال
۲) افزایش خلاقیت ذهنی و بهبود فن بیان که لازمه موفقیت در این رشته می باشد.
۳) انتخاب یک موضوع مناسب در انجام پایان نامه حقوق و پژوهش های لازم بر روی آن، موجب تسلط و افزایش دانش در یکی از زمینه های تخصصی حقوق خواهد شد.
نکات انجام پایان نامه حقوق
دانشجویان با انجام پایان نامه حقوق در یکی از زمینه های مرتبط، تخصص های لازم را کسب خواهند نمود. نکات انجام پایان نامه حقوق شامل:
 انتخاب موضوع پایان نامه با نظر گرفتن علایق
 ارائه و نگارش پایان نامه حقوق بایستی با قدرت و فن بیان عالی انجام شود.
 ارائه پایان نامه با زبانی سلیس و بلیغ
 استفاده از پیشنهادات بخش نهایی رساله ها و پایان نامه های ارشد و دکتری در انتخاب موضوع
اشتباهات در انجام پایان نامه حقوق
نکته ای که در انجام پایان نامه حقوق نهفته است، رسیدن به درجه حقوقدان می باشد نه کسب نمره قبولی.
با اشتباهات رایج در انجام پایان نامه حقوق آشنا شوید:
 خواندن طوطی وار از روی پاورپوینت پایان نامه و عدم توضیح کامل
 عدم بکارگیری پیشنهادات داوران جلسه در جهت اصلاح کاستی های پایان نامه
 عدم استفاده از خلاقیت و نو آوری در نگارش و ارائه پایان نامه
 عدم اطلاع از مدارک جهت برگزاری جلسه دفاع از پایان نامه
 عدم اطلاع از موارد کاهش نمره پایان نامه قبل از دفاع
 عدم استفاده از مشاوره پایان نامه حقوق
سوالات متداول در انجام پایان نامه حقوق

از سوالات متداول در انجام پایان نامه حقوق می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 آیا پایان نامه در رزومه کاری و استخدام موثر می باشد؟
 نحوه انتخاب واحد پایان نامه به چه صورتی می باشد؟
 نمره پایان نامه کارشناسی ارشد چه تاثیری بر پذیرش دکتری خواهد داشت؟
پاسخ : تاثیر پایان نامه در رزومه کاری قابل انکار نیست. تا زمان دفاع پایان نامه بایستی واحد آن در هر نیمسال تحصیلی اخذ شود. برخی دانشگاه ها نمره پایان نامه کارشناسی ارشد را ملاک پذیرش دکتری (بدون آزمون) قرار می دهند.

رشته حقوق جزء اولین رشته های دانشگاهی می باشد که تسلط دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته بر زبان و ادبیات فارسی از اصولی ترین نیاز های این رشته می باشد و انجام پایان نامه حقوق در این امر بسیار موثر خواهد بود.

انجام پایان نامه حقوق

۰%

انجام پایان نامه حقوق بعنوان یکی از رشته های تئوری، پژوهشی می باشد که در پایان دوره های تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکتری نگارش شده است

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
بستن