فست سئو

انجام پایان نامه زمین شناسی

زمین شناسی یکی از رشته های کاربردی در بخش علوم پایه می باشد. این رشته دارای دامنه وسیع و فراوانی در بخش های مختلف از جمله در بخش های اکتشافی معدن، بررسی آب های زیرزمینی، پروژه های نفتی، زیرسازی های مهندسی و … می باشد. دانشجویان رشته زمین شناسی با انجام پایان نامه زمین شناسی با روش های تحقیق و انجام پروژه آشنایی پیدا می کنند. انجام پایان نامه زمین شناسی به عنوان یکی از بخش های ضروری اتمام تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. رشته زمین شناسی دارای گرایش های متعدد از جمله زمین شناسی اقتصادی، زمین شناسی مهندسی، چینه شناسی و فسیل شناسی، ژئوشیمی، زمین شناسی زیست محیطی، پترولوژی و غیره می باشد.

تعریف انجام پایان نامه زمین شناسی

پایان نامه زمین شناسی با توجه به نوع رشته و گرایش تحصیلی می تواند در بخش های مختلف صورت گیرد. انجام پایان نامه زمین شناسی سبب می شود دانشجویان رشته زمین شناسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا با قسمت های تخصصی رشته تحصیلی خود آشنایی کامل پیدا کنند. نرم افزار های زمین شناسی، عملیات صحرایی و بخش های آزمایشگاهی جز ملزومات اصلی در انجام پایان نامه زمین شناسی می باشد. از جمله نرم افزاری مورد نیاز اکثر پایان نامه های زمین شناسی می توان به نرم افزارهای log plot  arc gis, data mine, minpet, igpet, و … نام برد.

پایان نامه کارشناسی ارشد زمین شناسی

پایان نامه کارشناسی ارشد زمین شناسی به عنوان آخرین واحد درسی دانشگاهی در مقطع تحصیلات تکمیلی منظور می شود که بیشترین واحد درسی را به خود تعلق داده است. پایان نامه کارشناسی ارشد زمین شناسی را می توان مهم ترین بخش جهت آموزش جستجوگری و محقق پروری در این رشته دانست. پایان نامه کارشناسی ارشد زمین شناسی با توجه به نوع گرایش تخصصی در این رشته می تواند پیرامون موضوعات متفاوتی در بخش های گوناگونی مانند آب شناسی، سنگ شناسی، محیط زیست و… ایجاد شود. یکی از بخش های مهم در انجام پایان نامه کارشناسی ارشد زمین شناسی این است که دانشجو پایان نامه خود را با تحقیقات روز دنیا هماهنگ کند و برای این منظور استفاده از مقالات isi و مقالات چاپ شده در ژورنال های تخصصی معتبر می تواند بسیار مفید واقع شود. از جمله افرادی که می توانند کمک زیادی به شما در مسیر پیشرفت پایان نامه داشته باشند اساتید راهنما و مشاور و افراد محققی است که در زمینه موضوع رشته انتخابی شما تا کنون به تحقیق و پژوهش پرداخته اند.

پایان نامه دکتری زمین شناسی

پایان نامه دکتری زمین شناسی مرحله آخر جهت اخذ دکتری این رشته می باشد که روند شروع و انجام آن دقیقا مانند پایان نامه کارشناسی ارشد زمین شناسی می باشد. پایان نامه یا همان تز دکتری بیشترین واحد درسی مقطع دکتری را به خود اختصاص داده است و این نشان از اهمیت بالای این واحد درسی دارد. در بیشتر پایان نامه های دکتری زمین شناسی مسائلی چون بازدیدها و برداشت های صحرایی طولانی مدت مطرح است که دانشجوی باید برای این مسائل خود را آماده کند. مباحث آزمایشگاهی و کارگاهی یکی دیگر از بخش های است که در بین بیشتر پایان نامه های دکتری زمین شناسی عمومیت دارد که دانشجو در هنگام انتخاب موضوع تجهیزات و لوازم مورد نیاز خود در این بخش را مورد بررسی قرار دهد و از فراهم بودن امکانات آن اطمینان پیدا کند. یکی از موارد مهم این است که بسیاری از دانشجویان دکتری زمین شناسی نیز می توانند پس از اتمام کار پایان نامه خود را به شکل کتاب به چاپ برسانند و سبب بالا بردن رتبه علمی خود شوند.

موارد انجام پایان نامه زمین شناسی

 

رشته های پایان نامه زمین شناسی

رشته های پایان نامه زمین شناسی
رشته های پایان نامه زمین شناسی

رشته های پایان نامه زمین شناسی در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا در شاخه های مختلف تقسیم بندی می شود که برای نمونه برخی از آن ها شامل موارد زیر است:
زمین شناسی رسوب شناسی
زمین شناسی اقتصادی
زمین شناسی زیست محیطی
زمین شناسی پترلوژی و سنگ شناسی
زمین شناسی نفت
زمین شناسی مهندسی
زمین شناسی آب های زیرزمینی

 

ساختار پایان نامه زمین شناسی

ساختار پایان نامه زمین شناسی
ساختار پایان نامه زمین شناسی

ساختار پایان نامه زمین شناسی نیز باید طبق استاندارد از پیش تعیین شده دانشگاه و براساس فرمت تعریف شده آن صورت گیرد چارچوب اصلی انجام آن شامل موارد زیر است:
فصل اول : طرح اصلی تحقیق و بیان مسئله تحقیق
فصل دوم : مروری بر پیشینه موضوع مورد تحقیق
فصل سوم : راه های انجام پایان نامه و جمع آوری نمونه ها
فصل چهارم : تحلیل و بررسی اطلاعات
فصل پنجم : نتیجه گیری و پیشنهادات
در آخر نیز ضمایم، نقشه ها، تصاویر و … پیوست می گردد و

 

سبک ارائه پایان نامه زمین شناسی

سبک ارائه پایان نامه زمین شناسی
سبک ارائه پایان نامه زمین شناسی

دانشجویان رشته زمین شناسی پس از اتمام پایان نامه باید در مورد سبک ارائه پایان نامه زمین شناسی خود روش مناسبی را برگزینند تا بتوانند نمره خوبی را از داوران این بخش دریافت کنند. از جمله مسایلی که باید در ارائه پایان نامه دقت شود شامل موارد زیر است :
* تدوین پاورپوینت پایان نامه پس از اتمام پایان نامه و جهت ارائه دفاع می بایست صورت گیرد.
* زمان ارائه دفاع و مقدار مطالب باید هماهنگی کاملی با هم داشته باشد.
* سوالات داوری باید به طور کامل از طرف شما پاسخ داده شود.

 

مسائل انجام پایان نامه زمین شناسی

مزایای انجام پایان نامه زمین شناسی
از جمله مزایای انجام پایان نامه زمین شناسی می توان به موارد زیر اشاره نمود :
*تضمین آینده شغلی دانشجویان رشته زمین شناسی
*آشنایی با عملیات صحرایی به شکل تحقیقاتی
*مهارت در اجرای بخش های فنی و تخصصی یک موضوع
*آشنایی با روش های جمع آوری نمونه و تحلیل داده های آماری
*یادگیری فنون عملیاتی در بخش آزمایشگاهی
نکات انجام پایان نامه زمین شناسی
از جمله نکات مهم در انجام پایان نامه زمین شناسی که باید کاملا رعایت شود شامل موارد زیر است :
۱- انجام پایان نامه زمین شناسی باید در راستای گرایش تخصصی خود صورت گیرد.
۲- موضوع پایان نامه باید به صورت آگاهانه و با اندیشه عملیاتی بودن آن انتخاب شود.
۳- بررسی مقالات پژوهشی و تخصصی پیرامون موضوع تحقیقاتی می تواند کمک زیادی در انجام پایان نامه داشته باشد.
۴- مشاوره پایان نامه در اجرای هر چه بهتر انجام شدن پایان نامه می تواند کمک زیادی به افراد بکند.
۵- بازدید میدانی و داشتن دید اولیه از منطقه ای که برای موضوع پایان نامه زمین شناسی خود انتخاب کرده اید می تواند در انجام پایان نامه بسیار موثر باشد.
اشتباهات در انجام پایان نامه زمین شناسی
اشتباهات در انجام پایان نامه زمین شناسی می تواند سبب شود که پایان نامه کیفیت خود را از دست بدهد که باید برای پیشگیری از آن اقدام کرد از جمله نمونه های اشتباهات می توان به موارد زیر اشار نمود :
*انتخاب موضوعی نادرست با توجه به توانایی انجام آن
*عدم دسترسی به منطقه مورد نیاز جهت بازدید و عملیات میدانی
*عدم وجود آزمایشات مورد نیاز در ایران بر روی نمونه و هزینه بسیار بالای ارسال که دانشجویان توان آن را ندارد.
*آشنایی نداشتن به نرم افزار های تخصصی مورد نیاز انجام پایان نامه
سوالات متداول در انجام پایان نامه زمین شناسی

مرحله اجرایی پایان نامه ارشد باید از چه زمانی آغاز شود؟
استخراج مقاله از پایان نامه جز بخش های الزامی است یا خیر؟
پس از تصویب پروپوزال مرحله اجرای پایان نامه بر اساس زمان بندی در نظر گرفته شده در پروپوزال صورت می گیرد. استخراج مقاله در مقطع دکترا جز بخش های الزامی جهت اجازه زمان دفاع می باشد ولی داشتن مقاله در پایان نامه کارشناسی ارشد تنها امتیاز و نمره بهتری را برای پایان نامه ایجاد کرده و جز بخش های الزامی برای دفاع نیست.
پایان نامه زمین شناسی از جمله موثرترین بخش در زمینه جستجوگری و محقق پروری در این رشته و یکی از زمینه های اصلی در ایجاد اشتغال جهت دانشجویان در یکی از زمینه تخصصی علوم زمین می باشد.

انجام پایان نامه زمین شناسی

۰%

انجام پایان نامه زمین شناسی به عنوان یکی از بخش های ضروری اتمام تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
بستن