فست سئو

انجام پایان نامه شیمی

شیمی جز رشته های دانشگاهی در شاخه علوم پایه می باشد، که جهت بدست آوردن مدرک دانشگاهی در مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی دانشجویان این رشته، انجام پایان نامه جز بخش های ضروری انجام آن است. شیمی رشته ای است که با آزمایش های متفاوت و مختلف در ارتباط بوده و مبحث اصلی در انجام پایان نامه شیمی را آنالیزها و آزمایشات مختلف صورت می دهد. انجام پایان نامه در این رشته سبب فراگیری مهارت های تحقیق می شود. دانشجویان رشته شیمی با مشاوره پایان نامه می توانند بهترین موضوع را انتخاب کرده و  پایان نامه را با کیفیت بهتری انجام دهند.

تعریف انجام پایان نامه شیمی

انجام پایان نامه شیمی در واقع با انتخاب موضوع پیرامون گرایش تخصصی آغاز می شود. انتخاب استاد راهنما و استاد مشاور بخش بعدی در انجام پایان نامه می باشد. تحقیق و جستجو جهت پیشینه موضوع مورد نظر و تدوین پروپوزال گام بعدی جهت انجام پایان نامه شیمی محسوب می شود. نرم افزارهای آماری به خصوص spssکاربرد زیادی در انجام پایان نامه شیمی دارد و در واقع بیشتر بخش های تحلیلی آزمایشات شیمی با این نرم افزار صورت می گیرد.

پایان نامه کارشناسی ارشد شیمی

پایان نامه کارشناسی ارشد شیمی می تواند مسیر روشنی جهت آینده محقق گری دانشجویان این رشته را فراهم نماید، هم چنین با انجام پایان نامه کارشناسی ارشد شیمی می توان دریچه های جدید از تازه های علمی را در این رشته ایجاد کرد. پایان نامه کارشناسی ارشد شیمی در واقع اولین تمرین علمی دانشجویان در مرحله گزارش نویسی نیز می تواند مطرح شود که سبب یادگیری بسیاری از جنبه های مختلف در این رشته می شود. موضوع پایان نامه شیمی با توجه به گرایش های تحصیلی مختلف این رشته صورت می گیرد و می تواند پیرامون موضوعات متنوعی در این رشته ایجاد شود. از جمله نکات مهم در انجام پایان نامه کارشناسی ارشد شیمی انتخاب موضوعاتی است که بتواند به شکل نوآورانه و خلاقانه آن را بررسی کرد و یکی از معضلات و مشکلات این بخش را حل و فصل نمود. در دسترس بودن مواد، تجهیزات و آزمایشگاه های مورد نیز باید قبل از آغاز پایان نامه مورد بررسی قرار گیرد و چناچه دسترسی به یک یا چند نمونه از این موارد امکان پذیر نیست موضوع دیگری را برای انجام پایان نامه انتخاب نمود.

پایان نامه دکتری شیمی

پایان نامه دکتری شیمی جز بخش های مهم این رشته محسوب می شود و در واقع این قسمت را می توان مهم ترین واحد درسی دانشگاهی قلمداد نمود که سبب ورود دانشجویان این رشته به بخش های علمی در این رشته شود. پایان نامه دکتری شیمی می تواند در زمینه های تحقیقاتی مختلفی مانند تجزیه کمی و کیفی مواد شیمیایی، طبیعی، دارویی و وارداتی، سنتز کاتالیست ها، نانوتکنولوژی و… در گرایش های مختلف شیمی صورت گیرد. همتراز کردن پایان نامه دکتری شیمی با مباحث و تحقیقات بین المللی در این رشته می تواند ایجاد موفقیت علمی بعدی از جمله گرفتن بورس های تخصصی در این رشته را برای دانشجویان فراهم نموده و سبب رشد علمی و تحقیقاتی افراد شود. استخراج مقاله از پایان نامه دکتری می تواند سبب شود اطلاعات و تحقیقات شما در معرض دید دیگر افراد قرار گرفته و بقیه محققان نیز از این بخش ها استفاده کنند. مقاله های معتبر چاپ شده در مجلات می تواند جز امتیاز علمی شما محسوب شده و رتبه شما را در این بخش افزایش دهد.

موارد انجام پایان نامه شیمی

 

رشته های پایان نامه شیمی

رشته های پایان نامه شیمی
رشته های پایان نامه شیمی

رشته های پایان نامه شیمی در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا می تواند صورت گیرد و شامل:
شیمی آلی
شیمی معدنی
شیمی تجزیه
شیمی فیزیک
شیمی پلیمر
نانوشیمی
فیتو شیمی
شیمی کاربردی
شیمی دریا
شیمی پیشرانه ها
شیمی دارویی
شیمی شیمی فناوری اسانس

 

ساختار پایان نامه شیمی

ساختار پایان نامه شیمی
ساختار پایان نامه شیمی

پایان نامه شیمی دارای ساختار و قالب یکسان و مانند انجام پایان نامه های دیگر رشته ها بوده و شامل بخش های زیر است:
فصل اول: کلیات تحقیق که شامل مقدمه، تشریح مسئله، اهداف و فرضیات می باشد.
فصل دوم: پیشینه و ادبیات تحقیق
فصل سوم: روش های انجام تحقیق و نمونه گیری های لازم
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها و نمونه های آزمایشات
فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادات

 

 

سبک ارائه پایان نامه شیمی

سبک ارائه پایان نامه شیمی
سبک ارائه پایان نامه شیمی

سبک ارائه پایان نامه شیمی در واقع بخش انتهایی جهت انجام پایان نامه می باشد و با توجه به موضوع پایان نامه می تواند تغییر کند که در ارائه آن باید مسائل و نکات زیر را رعایت نمود:
*تقسیم بندی و مرحله گذاری در بخش های ارائه دفاع
*ایجاد پاورپوینت پایان نامه به شکل متناسب با زمان ارائه دفاع
* راهنمایی و کمک از اساتید راهنما و استاد مشاور در زمینه نوع سبک ارائه پایان نامه

 

 

مسائل انجام پایان نامه شیمی

مزایای انجام پایان نامه شیمی
برخی از مزایای انجام پایان نامه شیمی جهت دانشجویان این رشته به شرح زیر است:
۱- یادگیری فنون تحقیق و جستجوگری
۲- فراگیری مهارت استخراج مقالات
۳- آشنایی با مهارت های آزمایشی متفاوت
۴- آشنایی با روش های جمع آوری نمونه و تحلیل و بررسی آماری برروی آن ها
نکات انجام پایان نامه شیمی
نکات ضروری جهت انجام پایان نامه شیمی به شرح زیر است:
* پیشینه تحقیق و موضوع انتخابی به خوبی بررسی شود.
* در انجام پایان نامه از مقالات و مطالب تخصصی به روز دنیا استفاده شود.
* دقت در انجام آزمایشات و تکرار آن
* ویراستاری پایان نامه هم در بخش محتوا و هم چنین نکات دستوری و نگارشی
اشتباهات در انجام پایان نامه شیمی
از جملات اشتباهات رایجی که دانشجویان در انجام پایان نامه شیمی انجام می دهند و باید آن ها را مدنظر قرار داد شامل:
*انجام آزمایشات بدون دقت لازم و با اشتباهات فنی در نوع انجام
*اشتباهات نگارشی و دستور زبانی در متن پایان نامه
*عدم فهرست بندی پایان نامه
* عدم مطالعه پیشینه تحقیق به طور کامل
سوالات متداول در انجام پایان نامه شیمی

ویراستاری پایان نامه چه زمانی باید صورت گیرد؟
موضوع پایان نامه در حین انجام قابلیت تغییر دارد؟
ویراستاری پایان نامه در واقع قبل از دفاع پایان نامه باید صورت گیرد ولی چناچه پس از دفاع مشکلی از نظر بخش فنی و نگارشی در متن وجود داشته باشد و داوران مورد نظر خواستار تغییر آن باشند مجددا باید ویرایش و ادیت بر روی بخش های مورد نظر آن صورت گیرد. موضوع پایان نامه پس از تصویب پروپوزال قابل تغییر نیست و تنها با نظر و صلاح دید هیئت داوری و پذیرش آن ها قابل تغییر است.
انجام پایان نامه شیمی، سبب می گردد دانشجویان رشته شیمی بتوانند بر مسائل تحقیقاتی و پژوهشی رشته خود تسلط پیدا کنند و با استخراج مقالات علمی مسیری مناسب جهت ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر و افزایش رتبه علمی افراد فراهم نماید.

انجام پایان نامه شیمی

۰%

شیمی رشته ای است که با آزمایش های متفاوت و مختلف در ارتباط بوده و مبحث اصلی در انجام پایان نامه شیمی را آنالیزها و آزمایشات مختلف صورت می دهد

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
بستن