فست سئو

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی

مدیریت صنعتی رشته ای در رسته علوم انسانی و جز گرایش های تحصیلی در شاخه مدیریت می باشد. فارغ التحصیلان این رشته می توانند در بخش های برنامه ریزی تولید، قسمت های کنترل کیفیت کالا، اداره حفاظت فنی، ارزیابی عملکرد، کنترل پروژه، کیفیت استانداردهای کیفی و هم چنین بهره وری، امور مالی و بانکی و… مشغول به کار شوند. انجام پایان نامه مدیریت صنعتی می تواند سبب شود دانشجویان این رشته به مهارت های مورد نظر جهت شغل دلخواه آینده مشرف گردند.

تعریف انجام پایان نامه مدیریت صنعتی

پایان نامه مدیریت صنعتی جز واحدهای درسی در ترم آخر تحصیلی می باشد که دانشجویان پس از گذراندن و قبولی واحدهای تئوری باید آن را انتخاب کنند. انجام پایان نامه مدیریت صنعتی با انتخاب موضوع و تدوین پروپوزال آغاز می گردد. دانشجویان این رشته با انجام پایان نامه می توانند بر مسائل نظری دانش مدیریت صنعتی آشنا شده و قدرت تحلیل را در زمینه های کاربردی بالا ببرند. نرم افزارهای تخصصی بخش مهمی در انجام پایان نامه مدیریت صنعتی می باشد و از نمونه های نرم افزارهای پرکاربرد این رشته می توان به : primavera project planner,arena,comfarlll,lingo و… اشاره نمود.

پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی مهم ترین واحد تحصیلی این رشته در کارشناسی ارشد منظور می شود و دانشجویان را ملزم به انتخاب موضوع و تدوین پروپوزال مناسب می نماید. انتخاب موضوع اولین اقدامی است که دانشجو جهت تدوین پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی باید انجام دهد و در واقع مهم ترین و اصلی ترین بخشی که به یک تحقیق هویت می دهد انتخاب موضوع می باشد. موضوعات انتخابی باید مرتبط به گرایش مورد نظر بوده و جدید و به روز باشد. انتخاب استاد راهنما و استاد مشاور مسلط به موضوع انتخابی قدم های بعدی در انجام پایان نامه کارشناسی ارشد است. جهت کیفیت بخشیدن به محتوای پایان نامه استفاده از مقالات علمی- تحقیقاتی دیگر محققان و اندیشمندان شاخه مدیریت صنعتی می تواند کمک زیادی به دانشجو نماید.

پایان نامه دکتری مدیریت صنعتی

انجام پایان نامه دکتری مدیریت صنعتی باید به نحوی صورت گیرد که آینده علمی و شغلی او را تضمین نماید، بنابراین انتخاب موضوع و کیفیت بخشیدن بر تدوین آن بسیار مهم است. استفاده از روش های جدید در حل و فصل کردن مسائل در طی انجام پایان نامه و هم چنین استفاده از مطالب علمی تحقیقاتی به روز دنیا می تواند بر کیفیت بخشی بر پایان نامه موثر باشد. مقالات یکی از مهم ترین رکن های انجام پایان نامه می باشد و بهترین مقالات را می توان به تحقیقات چاپ شده در مجلات معتبر دنیا دانست، زیرا فیلتر علمی تخصصی جهت چاپ در این مجلات زیاد است و مقالات با سطح علمی پایین اجازه چاپ در این مجلات را پیدا نمی کنند. استفاده از نرم افزارهای تخصصی و به روز دنیا یکی دیگر از موارد مهم در انجام پایان نامه می باشد که باید دانشجوی دکتری مدیریت صنعتی قبل از آغاز پایان نامه آن را به خوبی آموزش ببیند. پس از اتمام پایان نامه و یا در زمان نتیجه گیری استخراج مقالات از مطالب گردآوری شده یکی از الزامات جهت اجازه دفاع پایان نامه دکتری مدیریت صنعتی می باشد که دانشجویان باید آن را مد نظر قرار دهند.

موارد انجام پایان نامه مدیریت صنعتی

 

رشته های پایان نامه مدیریت صنعتی

رشته های پایان نامه مدیریت صنعتی
رشته های پایان نامه مدیریت صنعتی

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی می تواند در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا صورت پذیرد، از جمله رشته های پایان نامه مدیریت صنعتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
تولید و عملیات
تحقیق در عملیات
مدیریت عملکرد
مدیریت زنجیره تامین
مدیریت کیفیت و بهره وری
مدیریت پروژه

 

ساختار پایان نامه مدیریت صنعتی

ساختار پایان نامه مدیریت صنعتی
ساختار پایان نامه مدیریت صنعتی

جهت انجام پایان نامه مدیریت صنعتی باید ساختار انجام پایان نامه را رعایت کرد و در واقع این بخش قسمتی از پایان نامه می باشد که در تمامی پایان نامه ها عمومیت دارد و شامل مراحل زیر است :
فصل یک: بیان مسئله اصلی تحقیق
فصل دو: مرور بر ادبیات و تاریخچه موضوع مورد تحقیق
فصل سه: روش های نمونه گیری و ابزار مورد نیاز جهت انجام پایان نامه
فصل چهار: تجزیه و تحلیل نمونه ها و داده های پایان نامه
فصل پنج: نتایج انتهایی و پاسخ پرسش ها و سوالات پایان نامه

 

 

سبک ارائه پایان نامه مدیریت صنعتی

سبک ارائه پایان نامه مدیریت صنعتی
سبک ارائه پایان نامه مدیریت صنعتی

ارائه پایان نامه مدیریت صنعتی باید به شکلی باشد که نظر داروان را به خود جلب نمایند تا امتیاز و نمره خوبی به دانشجویان داده شود جهت این کار باید موارد زیر رعایت شود:
*پاورپوینت پایان نامه باید به طور کامل تمام فصول پایان نامه را در برداشته باشد.
*قرار دادن عکس و تصاویر در پاورپوینت جهت درک بهتر توضیحات
*حفظ خونسردی در زمان ارائه و پاسخ دهی مناسب و سنجیده به سوالات داوران.

 

مسائل انجام پایان نامه مدیریت صنعتی

مزایای انجام پایان نامه مدیریت صنعتی
مزیت های انجام پایان نامه مدیریت صنعتی جهت دانشجویان این رشته فراوان و شامل بخش های زیر است :
* فراگیری موضوع خاص در بخش تخصصی رشته تحصیلی مدیریت صنعتی
* آشنایی با روش های جمع آوری نمونه و متغیرهای طرح تحقیقاتی
* افزایش خلاقیت، ابتکار و فراگیری یک مهارت ویژه
نکات انجام پایان نامه مدیریت صنعتی
از جمله نکاتی که در انجام پایان نامه مدیریت صنعتی باید رعایت شود می توان به:
۱- تدوین محتویات پروپوزال با تحقیق و مطالعه کامل
۲- انتخاب موضوعات کاربردی و شاخص جهت انجام پایان نامه
۳- استخراج مقالات متعدد و با کیفیت در حین انجام پایان نامه
اشتباهات در پایان نامه مدیریت صنعتی
اشتباهات معمولی که دانشجویان در انجام پایان نامه مدیریت صنعتی به طور معمول با آن مواجه می گردند:
* تدوین پروپوزال بدون دقت کافی و نداشتن اهداف منسجم
* ناتوانی و یا عدم دسترسی در جمع آوری نمونه های تحقیق
* استفاده نکردن از کمک و راهنمایی استاد مشاور و استاد راهنما در انجام پایان نامه
سوالات متداول در پایان نامه مدیریت صنعتی

چه بخشی بر دفاع پایان نامه تاثیر بیشتری دارد؟
روش های جستجو جهت تحقیق و انجام پایان نامه به چه صورت می تواند انجام شود؟
پاسخ : از جمله بخش هایی که در دفاع پایان نامه تاثیر بیشتری دارد، فن بیان و نوع ارائه دانشجویان و پاسخ دهی به سوالات داوران می باشد که هرچقدر بتوان سوالات داوران را پاسخ مناسب تری داد و با ارائه مناسب نظر آن ها را جلب کرد امتیاز بهتری به پایان نامه داده خواهد شد. استفاده از منابع و کتب دانشگاهی، مقالات خارجی و داخلی علمی و تخصصی، مجلات و ژورنال های مرتبط و موضوعی و جستجوهای اینترنتی می تواند بخش هایی باشد که افراد در بدست آوردن مطالب پایان نامه می توانند از آن ها استفاده کنند.
با انجام پایان نامه مدیریت صنعتی دانشجویان این رشته با فراگیری نظریه های نوین مدیریت صنعتی می توانند به عنوان یک محقق و یا پژوهشگر در تجزیه و تحلیل بخش های تخصصی مرتبط به مدیریت به ادارات و سازمان ها کمک نمایند.

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی می تواند سبب شود دانشجویان این رشته به مهارت های مورد نظر جهت شغل دلخواه آینده مشرف گردند.

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
بستن