فست سئو

انجام پایان نامه کامپیوتر

کامپیوتر از جمله رشته های مطرح در شاخه فنی و مهندسی می باشد که دارای دانشجویان زیادی در گرایش ها و مقاطع مختلف تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. انجام پایان نامه کامپیوتر جز یکی از واحدهای دانشگاهی و در واقع آخرین واحد درسی جهت گرفتن مدرک تحصیلی در بسیاری از مقاطع تحصیلی آن می باشد. که با توجه به گرایش تحصیلی در این رشته با انتخاب موضوع آغاز شده و سپس با تنظیم پروپوزال و پس از تصویب در شورای هیئت علمی تخصصی دانشگاه اجازه انجام کار به دانشجویان این رشته داده می شود.

تعریف انجام پایان نامه کامپیوتر

پایان نامه کامپیوتر در واقع آخرین بخش جهت اتمام تحصیلات بوده و نیازمند تحقیق و بررسی پیرامون مسائل و مشکلات واقع در بخش های تخصصی رشته تحصیلی می باشد که با انتخاب موضوع متناسب، بتوان بخشی از معضلات موجود در این گرایش را حل نمود. انجام پایان نامه کامپیوتر با توجه به این که جز علوم تخصصی است که نیازمند اطلاعات فراوان و هماهنگ با علم روز دنیا می باشد، نیاز به استفاده از مقالات و مطالب تخصصی دیگر کشورها در آن زیاد است. بنابراین استفاده از مقالات ISI، مطالب علمی و تخصصی جز نیازهای ضروری جهت انجام پایان نامه کامپیوتر محسوب می گردد.

پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر

پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر جز واحدهای اصلی درسی این رشته به خصوص در رشته های پژوهش محور کامپیوتر می باشد. لزوم اجرای پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر انتخاب موضوع متناسب با گرایش تحصیلی و علاقه مندی شما است. موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر یکی از اصلی ترین بخش ها جهت رزومه شما منظور می شود و برای ادامه تحصیل یکی از سوالات اصلی موضوع پایان نامه شما مقالاتی است که از آن استخراج نموده اید. به این نکته توجه داشته باشید شما برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نیازمند استفاده از مقالات علمی مرتبط به بخش های مورد تحقیق خود دارید که استفاده از مقالات isi و مطالب تخصصی علمی معتبر می تواند سبب شود پایان نامه شما دارای بار علمی بیشتری بوده و همتراز با دیگر مباحث علمی جهان در شاخه تحصیلی کامپیوتر پیش رود. در نظر داشته باشید پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر می تواند زمینه ساز ورود شما به بخش حرفه ای رشته تحصیلیتان شود، بنابراین آن را باید جدی گرفته و در انجام آن کوشا باشید. استفاده از راهنمایی استاد راهنما و هم چنین استاد مشاور در سیر انجام پایان نامه می تواند کمک زیادی به شما نماید.

پایان نامه دکتری کامپیوتر

دکتری آخرین مقطع تحصیلی آکادمیک می باشد و انجام پایان نامه دکتری یکی از مهم ترین نیازهای این بخش جهت فارغ التحصیلی است. این واحد درسی که بیش ترین واحد درسی دانشگاهی نیز می باشد را نباید سطحی و تنها جهت اتمام تحصیلات تکمیلی قلمداد نمود باید آن را به منزله ارتقای رتبه علمی خود و باز کردن جایگاه مناسب علمی به حساب آورد. پایان نامه دکتری کامپیوتر باید با موضوعات بین المللی و روز دنیا هماهنگ باشد. رشته کامپیوتر جز رشته های تحصیلی است که پیشرفت فناوری در آن دارای رشد زیادی است و هماهنگ سازی علمی تحقیقات صورت گرفته باید با علم روز دنیا همراه باشد. پایان نامه دکتری نیز جز مهم ترین بخش هایی است که این هماهنگی را باید همراه داشته باشد. کاربردی بودن و اجرایی کردن موضوع انتخابی جهت تز دکتری کامپیوتر یکی از بخش هایی ویژه ای است که آن را از پایان نامه کارشناسی ارشد مجزا می کند. انتظاری که از پایان نامه دکتری کامپیوتر می رود این است که بر روی مباحث به شکل علمی تر بحث شده باشد و نتایج گرفته شده از پایان نامه بتواند حداقل یکی از معضلات و مشکلات مرتبط به بخش های فنی و تخصصی این بخش را حل و فصل نماید، بنابراین باید دانشجویان در انجام آن همت گذاشته و از راهنمایی متخصصین این بخش غافل نباشند.

موارد انجام پایان نامه کامپیوتر

 

رشته های پایان نامه کامپیوتر

رشته های پایان نامه کامپیوتر
رشته های پایان نامه کامپیوتر

رشته های پایان نامه کامپیوتر با توجه به مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا دارای بخش های مختلف است.
کامپیوتر – نرم افزار
کامپیوتر – سخت افزار
کامپیوتر – هوش مصنوعی
کامپیوتر – معماری کامپیوتر
کامپیوتر – الگوریتم و محاسبات
کامپیوتر- فن آوری اطلاعات

 

 

ساختار پایان نامه کامپیوتر

ساختار پایان نامه کامپیوتر
ساختار پایان نامه کامپیوتر

ساختار پایان نامه کامپیوتر نیز به شکل ساختار دیگر پایان نامه ها و به صورت یکسان با آن ها از حیث قالب صورت گرفته و می توان گفت قسمتی که بین تمامی پایان نامه ها عمومیت دارد این بخش بوده و شامل قسمت های زیر است:
۱ – بخش اول : معرفی پژوهش و تحقیق مورد نظر
۲- بخش دوم : معرفی ادبیات تحقیق
۳- بخش سوم : مراحل انجام پروژه که در این بخش به جامعه آماری و ابزار بکار رفته در انجام پایان نامه برق اشاره دارد.
۴- بخش چهارم : تحلیل و بررسی های صورت گرفته طی پایان نامه
۵- بخش پنجم : بحث و نتیجه گیری نهایی

 

 

سبک ارائه پایان نامه کامپیوتر

سبک ارائه پایان نامه کامپیوتر
سبک ارائه پایان نامه کامپیوتر

پس از انجام پایان نامه کامپیوتر در مرحله آخر نوبت به دفاع پایان نامه می رسد. سبک ارائه دفاع بسته به موضوع و نوع پایان نامه می تواند متفاوت باشد. جهت انجام هر چه بهتر شدن ارائه دفاع پایان نامه رعایت نکات زیر ضروری است:
*ایجاد اسلایدهای جذاب پاورپوینت پایان نامه و متناسب با زمان ارائه
*حضور در جلسات دفاع دیگر افراد می تواند کمک زیادی در پیدا کردن سبک مناسب جهت دفاع به شما نماید.
*سوالات داوران را با اعتماد به نفس کامل پاسخ داده و در صورت ناتوانی در پاسخ بعضی سوال ها از اساتید راهنما و استاد مشاور کمک بگیرید.

 

 

مسائل انجام پایان نامه کامپیوتر

مزایای انجام پایان نامه کامپیوتر
از جمله مزیت های انجام پایان نامه کامپیوتر برای دانشجویان این رشته می توان به بخش های زیر اشاره نمود :
*آشنایی با انجام روش های معمول در کار تحقیقاتی
*انجام پایان نامه مقدمه ای برای ایجاد شغل آینده
*افزایش قدرت تحلیل و آشنایی با شیوه های مختلف یک کار تحقیقاتی
*بالابردن اطلاعات علمی به شکل عملی و قابل لمس در یک بخش تخصصی
نکات انجام پایان نامه کامپیوتر
از جمله نکات انجام پایان نامه کامپیوتر که دانشجویان در هنگام تدوین و طراحی آن باید مد نظر داشته باشند شامل:
۱- انتخاب موضوع متناسب با توانمندی و علایق شخصی
۲- بررسی مفصل پیشینه انجام تحقیق در زمینه مورد نظر
۳- استفاده از مقالات ISI در انجام پایان نامه
۴- ایجاد یک خروجی مناسب از مطالب پایان نامه به شکل مقاله علمی – تخصصی
اشتباهات در انجام پایان نامه کامپیوتر
از جمله اشتباهات در انجام پایان نامه کامپیوتر که اکثر دانشجویان در حین انجام با آن مواجه می شوند می توان به:
*انتخاب موضوع نامتناسب با گرایش و تخصص تحصیلی
* انجام پایان نامه بدون مشاوره از استاد راهنما و استاد مشاور
* تدوین پروپوزال و انتخاب موضوع بدون در نظر گرفتن توانمندی
* عدم به روز بودن اطلاعات و مطالب در پایان نامه با منابع بین المللی
*عدم ویراستاری پایان نامه به شکل کامل و اصولی
سوالات متداول در انجام پایان نامه کامپیوتر

جهت انجام پایان نامه کامپیوتر نیاز به راهنمایی چه کسانی می باشد؟
اجازه انجام پایان نامه کامپیوتر در چه صورتی به دانشجویان داده می شود؟
جهت انجام پایان نامه کامپیوتر نیاز به انتخاب استاد راهنما و استاد مشاور وجود دارد که می توان با اجازه و قوانینی که دانشگاه مربوطه به افراد می دهد اساتید انتخاب شده از نظر نفرات بیشتر شده و به دو استاد راهنما و یا دو استاد مشاور افزایش یابد. اجازه انجام پایان نامه کامپیوتر پس از گذارندن واحدهای درسی تئوری و عملی و در ترم آخر تحصیلی به دانشجو داده می شود و جهت انجام آن نیاز به تکمیل پروپوزال و تصویب هیئت داوری جهت انجام می باشد.
انجام پایان نامه کامپیوتر جهت دانشجویان این بخش سبب می گردد، افراد بتوانند به شکل عملی و به طور مستقل یک پروژه تحقیقاتی را از زیربنا تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیش ببرند.

انجام پایان نامه کامپیوتر

انجام پایان نامه کامپیوتر جز یکی از واحدهای دانشگاهی و در واقع آخرین واحد درسی جهت گرفتن مدرک تحصیلی در بسیاری از مقاطع تحصیلی آن می باشد

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
بستن