فست سئو

انجام پایان نامه گرافیک

گرافیک از جمله رشته های دانشگاهی در شاخه هنر می باشد، که در مقاطع مختلف دانشگاهی در ایران تدریس می شود. یکی از واحد های درسی این رشته، پایان نامه گرافیک است که با ارائه آن و کسب نمره داوری دانشجوی این رشته فارغ التحصیل اعلائم شده و می تواند وارد بازارکار و بخش حرفه ای و تخصصی شود. در انجام پایان نامه گرافیک دانشجو باید مهارت تصویرگری را از قبل کسب کرده باشد و بتواند اجسام و مدل سازی ها را با خلاقیت هنری انجام دهد. نوآوری یکی از بخش های مهم جهت انجام پایان نامه گرافیک است. داشتن دید هنرمندانه جهت انجام پایان نامه این بخش سبب موفقیت هر چه بیشتر دانشجویان این رشته می شود.

تعریف انجام پایان نامه گرافیک

انجام پایان نامه گرافیک جز واحدهای ضروری دانشگاهی می باشد، که با انتخاب موضوع پایان نامه و تدوین پروپوزال آغاز می شود. انتخاب استاد راهنما و استاد مشاور بخش مهم دیگری است که افراد باید در آن دقت کنند. کمک و استفاده از اساتیدی که بتوانند دانشجو را با توجه به موضوع تخصصی به خوبی هدایت کنند، بخش بسیار پر اهمیتی در انجام پایان نامه می باشد. دانشجویان جهت انجام پایان نامه گرافیک به آموزش نرم افزارهای تخصصی همچون photoshop,flash,corel,premiere,fireworks و… نیاز دارند و باید قبل از شروع نگارش پایان نامه بر آن ها تسلط پیدا کنند.

پایان نامه کارشناسی ارشد گرافیک

پایان نامه کارشناسی ارشد گرافیک جز مهم ترین واحدهای دانشگاهی در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد می باشد که نیاز به انتخاب موضوع مناسب و تدوین پروپوزال دارد. از مهم ترین ویژگی های پایان نامه کارشناس ارشد گرافیک داشتن ذوق هنری و خلاقیت می باشد این دو را می توان از جمله نیاز های اصلی پایان نامه گرافیک دانست. تسلط نرم افزاری یکی دیگر از بخش های مهم در جهت انجام پایان نامه کارشناسی ارشد گرافیک است که دانشجویان را ملزم به یادگیری این نرم افزارها قبل از آغاز پایان نامه می کند. استفاده از اطلاعات علمی و تحقیقاتی به روز دنیا می تواند بر کیفیت مطالب بیفزاید، بنابراین باید جهت هر چه بهتر کردن محتوای مطالب پایان نامه از این بخش ها استفاده نمود. یکی از موارد مهم در انجام پایان نامه تحقیق جامع در مورد پیشینه موضوع مورد تحقیق است که می تواند کمک زیادی به دانشجویان در پیشبرد بهتر پایان نامه نماید.

پایان نامه دکتری گرافیک

انجام پایان نامه دکتری گرافیک با استفاده از روش های نو و خلاقانه و همتراز با تحقیقات دیگر کشورها باید صورت گیرد. استفاده از نرم افزارهای تخصصی به خصوص نرم افزارهای گرافیکی به روز دنیا از جمله نیاز های اصلی اکثر پایان نامه های گرافیک است، بنابراین دانشجویان باید قبل از آغاز به کار پایان نامه به نرم افزارهای گرافیکی تسلط کامل داشته باشند. یکی از مهم ترین موارد در انجام پایان نامه دکتری گرافیک، کاربردی کردن موضوع انتخابی می باشد. دانشجویان این رشته در مقطع کارشناسی ارشد به فرآیند پایان نامه نویسی آشنائی پیدا کرده اند و در مقطع دکتری این انتظار می رود که آن ها بهترین نوع تحقیق را ارائه دهند، بنابراین انجام پایان نامه ای بدون عیب و نقص و با محتوای با کیفیت تر یکی از موارد ضروری در پایان نامه دکتری گرافیک می باشد. استفاده از مقالات علمی و تخصصی ژورنال های علمی گرافیک یکی از مواردی است که می تواند بر هر چه بهتر کردن محتوای مطالب پایان نامه بیفزاید، که از نمونه های آن می توان به مقالات isi رشته گرافیک اشاره کرد.

موارد انجام پایان نامه گرافیک

 

رشته های پایان نامه گرافیک

رشته های پایان نامه گرافیک
رشته های پایان نامه گرافیک

انجام پایان نامه گرافیک در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا صورت می گیرد و می تواند در بخش های مختلفی انجام شود که در زیر به نمونه هایی از آن می پردازیم :
رنگ آمیزی
طراحی جعبه سازی
بررسی پوستر های بخش های مختلف
بررسی نشانه ها در بخش های متفاوت
بخش های بسته بندی
بخش های مرتبط به تصویرسازی

ساختار پایان نامه گرافیک

ساختار پایان نامه گرافیک
ساختار پایان نامه گرافیک

ساختار انجام پایان نامه گرافیک نیز مانند پایان نامه رشته های دیگر از یک الگو تبعیت می کنند و در واقع بخش عمومی بین تمامی پایان نامه ها محسوب می شود و شامل:
فصل اول: مقدمه و توضیح در مورد مسئله اصل تحقیق
فصل دوم: مروری بر پیشینه تحقیق، اهداف و فرضیات مورد طرح
فصل سوم: روش های انجام تحقیق و ابزار مورد نیاز
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل یافته ها و داده های اصلی تحقیق
فصل پنجم: نتیجه گیری، پیشنهادات و نظریات جدید

 

سبک ارائه پایان نامه گرافیک

سبک ارائه پایان نامه گرافیک
سبک ارائه پایان نامه گرافیک

مرحله آخر جهت انجام پایان نامه گرافیک، دفاع پایان نامه است. جهت ارائه دفاع، دانشجویان رشته گرافیک باید سبک مورد نظر خود را انتخاب کنند. رعایت نکات زیر می تواند در دفاع پایان نامه کمک زیادی به دانشجویان نماید.
* حضور در جلسه دفاع دیگر افراد می تواند سبب بدست آوردن ایده های جدید جهت ارائه شود.
* ایجاد اسلایدهای متنوع و با تصاویر گویای متن باعث جذابیت پاورپوینت پایان نامه می گردد.
* ارائه در بازه زمانی کوتاهی انجام می شود، بنابراین باید افراد مطالب را بر اساس زمانی که به آن اختصاص داده می شود انجام دهند.

 

 

مسائل انجام پایان نامه گرافیک

مزایای انجام پایان نامه گرافیک
انجام پایان نامه گرافیک مزایای زیادی جهت دانشجویان این رشته دارد از جمله :
۱- بکارگیری نرم افزارهای تخصصی در انجام پایان نامه سبب آموزش و یادگیری بیشتر این بخش می شود.
۲- فراگیری مهارت تدوین یک پروژه تحقیقاتی
۳- آشنایی با روش های مختلف تحقیق و جمع آوری اطلاعات
۴- آموزش یک فن و هنر تخصصی جهت احراز شغل آینده
نکات انجام پایان نامه گرافیک
در انجام پایان نامه گرافیک باید نکات و بخش های زیر را در هر چه بهتر شدن انجام آن در نظر داشت :
۱- بررسی پیشینه تحقیق و موضوع مورد نظر
۲- استفاده از مقالات و ژورنال های تخصصی در انجام پایان نامه
۳- فراگیری کامل نرم افزارهای تخصصی طراحی مورد نیاز موضوع قبل از انجام پایان نامه گرافیک
اشتباهات در انجام پایان نامه گرافیک
از جمله اشتباهات در انجام پایان نامه گرافیک که دانشجویان باید آن را مد نظر قرار دهند می توان به موارد زیر اشاره نمود :
* عدم انتخاب موضوع مناسب و کاربردی
* تسلط نداشتن بر نرم افزارهای تخصصی مرتبط به موضوع پایان نامه
* استفاده نکردن از مشاوره استاد راهنما و استاد مشاور
* نگارش محتوای گستته و بدون ارتباط به یکدیگر
سوالات متداول در انجام پایان نامه گرافیک

موضوع پایان نامه گرافیک را چگونه باید انتخاب کرد؟
پروپوزال پایان نامه باید توسط چه کسانی تصویب شود؟
پاسخ : انتخاب موضوع پایان نامه باید با تحقیق پیرامون رشته مورد نظر و یافتن موضوعات نو و کاربردی صورت پذیرد، کمک و مشاوره از استاد راهنما و استاد مشاور جهت انتخاب موضوع و یا استفاده از قسمت پیشنهادات پایان نامه افراد دیگر می تواند سبب انتخاب موضوع مناسب گردد. پرپوزال پایان نامه باید در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران ( ایران داک) ثبت شده و سپس هیئت علمی تخصصی رشته مورد نظر آن را مطالعه و تصویب نمایند.
پایان نامه گرافیک در واقع بهترین نمونه اجرایی از یک پروژه تحقیقاتی و به شکلی عملی است که دانشجو می تواند از آن جهت رزومه و نمونه کارهای خود استفاده کند، بنابراین می توان گفت پایان نامه گرافیک بخش بسیار کاربردی جهت بدست آوردن شغل آینده دانشجویان این رشته محسوب می شود.

انجام پایان نامه گرافیک

انجام پایان نامه گرافیک جز واحدهای ضروری دانشگاهی می باشد، که با انتخاب موضوع پایان نامه و تدوین پروپوزال آغاز می شود.

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
بستن