فست سئو
مقالات پایان نامه

اصول نگارش پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری

اصول نگارش پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری نیز مانند انجام پایان نامه دیگر رشته ها بوده و باید برای انجام آن با مطالعه، جستجو و تحقیق کامل و تسلط نسبی بر موضوع مورد نظر آغاز شود. به دلیل این که پایان نامه اولین کار تحقیقاتی دانشجویان محسوب می شود آن ها ابتدا با سردرگمی و سوال های زیادی مواجه هستند که با مشاوره پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری از کارشناسان و متخصصان این بخش و هم چنین موسسات معتبری که از انجام آن پشتیبانی می کنند، می توانند پایان نامه خود را به خوبی اجرا کنند.
پس از انتخاب موضوع نوبت به تدوین پروپوزال می رسد. انجام پروپزوال جغرافیا و برنامه ریزی شهری ابتدایی ترین کار برای آغاز پایان نامه می باشد. نحوه تدوین این بخش با انتخاب موضوعی کاربردی و شاخص در رشته تحصیلی آغاز می شود. انتخاب موضوع در تدوین پایان نامه جغرافیا بسیار مهم است و این بخش می تواند آینده ساز شغل و حرفه آینده آن ها شود بنابراین باید به خوبی در مورد آن فکر و اندیشه نمود.

نکات ضروری در نگارش پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری

انجام نکات ضروری در نگارش پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری سبب بهتر شدن پایان نامه و نتیجه گیری بهتر از آن می شود. از جمله نکات ضروری رعایت قواعد دستوری و نگارشی در متن پایان نامه، ایجاد فصل بندی متناسب با موضوع پایان نامه، قرار دادن اشکال و تصاویر با کیفیت و موارد دیگر است که باید در طی انجام پایان نامه رعایت شود. محتوای متن داخل پایان نامه باید به شکلی باشد که نوشته های هر بخش تکمیل کننده بخش بعدی باشد. نباید به شکل پراکنده و بدون رسیدن به نتیجه ای روشن مطلب دیگری را آغاز کرد، بلکه باید مطالب پی در پی نگارش شود.
یکی از بخش های مهم در نگارش پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری استفاده از نرم افزارهای تخصصی و به روز این رشته در تدوین و انجام پایان نامه می باشد. از جمله نرم افزارهای تخصصی این رشته می توان به atlasworld,orbit,pcglobe,our earth, pci geomatica, surfer, google earth, arc gis, idrisi andes,setrra, arc hyrdo, er mapper و… را اشاره کرد.

یکی از مهم ترین بخش ها قبل از آغاز پایان نامه، مشخص نمودن نرم افزارهای مورد نیاز جهت پایان نامه است. استفاده از نرم افزار در انجام پایان نامه و همگام با مسائل روز در رشته تحصیلی علاوه بر این که سبب بالا رفتن میزان کیفیت پایان نامه می شود، می تواند سبب استخراج مقالات معتبر در حد ژورنال های تخصصی در این رشته مورد نظر گردد. داشتن مقاله از پایان نامه کاربردهای زیادی در بالا رفتن رتبه علمی دانشجویان و گرفتن امتیاز جهت ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی و پذیرش از دانشگاه های معتبر خارجی دارد.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 4 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن