فست سئو
مقالات پایان نامه

اصول نگارش پایان نامه روانشناسی

یکی از رشته های تقریبا جدید نسبت به سایر رشته ها در کشور ما رشته ی روانشناسی بالینی است.این رشته از جمله رشته هایی است که با رفتارهای انسانی سر و کار دارد و جهت رفع مشکل اختلالات روانی و بهبود زندگی روانی در جامعه بسیار موثر می باشد. امروزه حدود پنجاه و سه زمینه ی متفاوت از رشته روانشناسی توسط انجمن روانشناسی آمریکا شناسایی شده است.

رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایش های روانشاسی عمومی، روانشناسی بالینی، سنجش و اندازه گیری ( روانسنجی)، روانشناسی صنعتی و سازمانی، روانشناسی اسلامی،روانشناسی خانواده درمانی، روانشناسی بالینی کودک و نوجوان است.
توجه داشته باشید که این رشته در حال حاضر دارای زمینه های شغلی روشنی در کشور ماست. دانشجویان کارشناسی ارشد هر یک از گرایش های این رشته می توانند در صورت داشتن پایان نامه ای قوی پیش زمینه ی مناسبی جهت ورود به مقطع دکتری داشته باشند. در ادامه به بررسی شیوه ی نگارش پایان نامه روانشناسی می پردازیم.

نکاتی جهت نگارش پایان نامه روانشناسی

نوشتن پایان نامه ای قوی نشان دهنده ی تسلط دانشجو بر دروس و مفاهیم مورد نیاز در رشته روانشناسی است. برای نوشتن پایان نامه روانشناسی لازم است که دانشجو بر مفاهیم و اصول لازم تسلط کافی داشته باشد. برخی از واحدهای درسی که دانشجوی روانشناسی باید آن ها را با موفقیت بگذراند و بر آن ها مسلط باشد عبارتند از: آمار توصیفی، آمار استنباطی، مباحث اساسی در روانشناسی، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی تجربی، اصول روانشناسی بالینی و …
حال به معرفی برخی از موضوعات پایان نامه روانشناسی می پردازیم:
– تجزیه و تحلیل رابطه ی میان سبک ها و رابطه های شناختی و فراشناختی به همراه سازگاری اجتماعی در بین دانش آموزان
– تجزیه و تحلیل و بررسی تاثیرات شیوه های آموزشی و درمانی سرمشق پذیری و همچنین تمرینات سرمشق پذیری در درمان رفتار بدون جرات ورزی و آموزش دادن رفتار جرات ورزانه

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 14 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
بستن