فست سئو
مقالات پایان نامه

اصول نگارش پایان نامه مدیریت بازرگانی

پایان نامه مدیریت بازرگانی نیز مانند انجام سایر پایان نامه ها با انتخاب موضوع آغاز می شود. اما چه موضوعی مناسب این رشته تحصیلی است؟ سوالی که اکثر دانشجویان کارشناسی ارشد با آن درگیر هستند. برای پاسخ به این سوال باید گفت تحقیق و جستجو میان موضوعاتی که در سطح بین المللی و جامعه طرفدار بیشتری دارد و بیشتر مقالات متمرکز آن انجام می شود بیشتر از بقیه موضوعات می تواند برای دانشجو سودمند باشد.

زیرا تهیه مقالات علمی از جمله مقالات isi از آن ها راحت تر است. البته این بخش را در نظر بگیرید موضوعات نو و جدیدی باید از بحث های جدید باید ایجاد کرد و نباید به دنبال انتخاب موضوعات قدیمی بود. زیرا شرط قبولی پروپوزال جدید بودن موضوع انتخابی است. چناچه برای انتخاب موضوع پایان نامه مدیریت بازرگانی خود باهم دچار مشکل هستید کمک و مشاوره از اساتید راهنما و مشاور خود را فراموش نکنید. باید بدانید آن ها از شما بر مسائل تحقیقاتی آگاه تر هستند و می توانند کمک خوبی به شما در انتخاب موضوع مورد تحقیق داشته باشند.
پس از انتخاب موضوع باید فرمت مربوطه به پروپوزال را از دانشگاه مربوطه انتخاب و تمامی آیتم های آن را به شکل کامل و دقیق تکمیل نمائید. این بخش را با سهل انگاری و در زمان کم انجام ندهید. باید بدانید پروپوزال مهم ترین بخش در انجام موفق پایان نامه محسوب می شود و آن را فقط جهت تایید گرفتن از داوران تکمیل نکنید و به آن مانند یک نقشه راه بنگرید.

نکات مهم در انجام پایان نامه مدیریت بازرگانی

پس از انجام و تائید پروپوزال نوبت به تدروین پایان نامه می رسد. پایان نامه مدیریت بازرگانی بیشتر پیرامون مباحثی است که نیاز به استفاده محاسبات در آن وجود دارد و بیشتر داده های آن را ارقام و اعداد تشکیل می دهند، بنابراین استفاده از نرم افزارهای آماری از جمله spss یکی از بخش های اصلی در قسمت تحلیل آن می باشد. با توجه به این قضیه توصیه می شود دانشجویان حتما قبل از آغاز پایان نامه این نرم افزار را به طور کامل آموزش ببینند تا در زمان انجام پایان نامه در حل محاسبات و تحلیل بخش های مختلف آن دچار مشکل نشوند.
مباحث مورد نظر را به ترتیب و پی در پی انجام دهید، به هیچ عنوان مطالب را به شکل پراکنده در داخل پایان نامه نگنجانید. سعی نمائید مطالب به شکل تکمیل کننده یکدیگر باشند و هر بخش با تدوین بخش بعدی تکمیل شود. در نظر بگیرید انجام پایان نامه کارشناسی ارشد یعنی فراگیری مراحل نگارش متون علمی و تحقیقاتی بنابراین باید متن نگارش شده شما کاملا از یک متن تحقیقاتی تبعیت کند.
قرار دادن نمودار ها و تصاویر با کیفیت در پایان نامه بر جذابیت آن می افزاید سعی کنید در پایان نامه خود این بخش را حتما لحاظ نمائید. تبعیت از الگو و فرمت پیشنهادی تدوین پایان نامه دانشگاه محل تحصیل بخش مهم دیگری است که باید حتما آن را اجرا کنید.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
بستن