فست سئو
مقالات پایان نامه

اصول نگارش پایان نامه میکروبیولوژی

رشته ی میکروبیولوژی یا به عبارتی میکروب شناسی، علمی است که راجع به جاندارن بسیار کوچک یا به عبارتی میکروارگانیسم ها بحث می نماید. این جانداران عبارتند از ویروس ها، باکتری ها، پروکاریوت ها و یوکاریوت ها.
چناچه فردی دارای کارشناسی رشته ی میکروبیولوژی باشد، در مقطع کارشناسی ارشد می تواند در گروه زیست شناسی شامل زیست شناسی – علوم سلولی و مولکولی، زیست شناسی – ژنتیک، زیست شناسی – بیوشیمی، زیست فناوری دریا، زیست شناسی – بیوفیزیک، زیست فناوری گرایش میکروبی، ریز زیست فناوری (نانوبیوتکنولوژی)، زیست فناوری گرایش صنعتی و محیط زیست و … به ادامه ی تحصیل بپردازد.

غالبا مشاغلی که برای یک فارغ التحصیل رشته ی میکروبیولوژی وجود دارد مرتبط به بخش آزمایشگاهی است. فارغ التحصیلان این رشته می توانند در آزمایشگاه های پاتولوژی، سازمان حوزه درمان و بهداشت، بیمارستان ها، بخش های تحقیقاتی کشاورزی، صنایع غذایی، دارویی و .. مشغول به کار شوند.
دانشجویان کارشناسی ارشد این رشته با داشتن پایان نامه میکروبیولوژی قوی می توانند رزومه ای مناسب برای ورود به مقطع دکتری و یا شروع به کار خود در مراکز معتبر بسازند. چرا که پایان نامه میکروبیولوژی قوی نشان دهنده ی تسلط فارغ التحصیلان این رشته بر مفاهیم درسی و لازم مربوط به رشته ی شان است.

نکاتی جهت نگارش پایان نامه میکروبیولوژی

دانشجویان این رشته قبل از شروع به نگارش پایان نامه میکروبیولوژی و در طول مدت تحصیل خود باید تلاش نمایند که مهارت هایی مثل داشتن دقت بسیار بالا، تفکر منطقی، حافظه ی خوب، ذهنی جستجوگر، توانایی استفاده و کارکردن با نرم افزار های رایانه ای و آماری، توانایی سرپرستی یک گروه، پیگیری از آخرین پیشرفت های علمی دنیا و… را کسب نمایند.
هم چنین لازم است که دانشجویان این رشته پیش از نگارش پایان نامه بر واحد ها دروسی خود همانند آمار زیستی، ریاضیات، آزمایشگاه های شیمی، فیزیک، میکروبیولوژی و زیست جانوری، باکتریولوژی، فیزیولوژی، ویروس شناسی، ژنتیک، اکولوژی و …تسلط کامل پیدا کنند.
حال به ذکر عنوان نمونه ای از پایان نامه میکروبیولوژی می پردازیم:
جداسازی کردن و بهینه سازی کردن مخمرهای مولد آمیلار و کاربردهایی که در صنعت دارد.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + یک =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن