فست سئو
مقالات پایان نامه

نرم افزارهای کاربردی در انجام پایان نامه مهندسی معدن

رشته مهندسی معدن، جز رشته های دانشگاهی است که دارای مباحث عملی و صحرایی زیادی می باشد و بسیاری از نیازهای درسی این رشته با انجام نرم افزارهای تخصصی قابل حل می باشد. انجام پایان نامه مهندسی معدن بخش تکمیلی و در واقع آخرین واحد دانشگاهی این رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی به حساب می آید.

موضوعات پایان نامه مهندسی معدن بیشتر پیرامون مباحثی است که در آن نرم افزارها نقش اصلی را ایفا می کنند. از جمله نرم افزار های کاربردی در انجام پایان نامه مهندسی معدن می توان به مواردی چون، data mine,surpac,Vulcan 3d,gems, minex, arc gis, rockworks, log plot, و … را می توان اشاره کرد.
آشنایی کامل با نرم افزار های کاربردی در انجام پایان نامه مهندسی معدن یکی از الزامات دانشجویان قبل از آغاز پایان نامه می باشد. به این طریق افراد می توانند در مسیر انجام پایان نامه با کمترین چالش روبرو شوند و مسیر انجام پایان نامه برای آن ها راحت تر صورت گیرد. زمانی که دانشجویان به درک درستی از نرم افزارهای تخصصی در رشته تحصیلی خود برسند راحت تر و به طور موثرتر می توانند آن ها را جهت امور تحقیقاتی و عملیاتی خود بکار گیرند و همین امر سبب می شود در امور پایان نامه پیش روی خود موفق تر عمل نمایند. در ادامه به معرفی برخی از نرم افزارهای کاربردی در انجام پایان نامه مهندسی معدن می پردازیم.

معرفی برخی نرم افزارهای کاربردی در انجام پایان نامه مهندسی معدن

Data mine این نرم افزار جز کاربردی ترین نرم افزارهای انجام پایان نامه محسوب می شود. این نرم افزار جز بهترین نرم افزارهای طراحی معدن می باشد که جهت طراحی معادن روباز و زیرزمینی با کمک داده ها و اطلاعات چال های اکتشافی به طراحی می پردازد. با کمک این نرم افزار معدنی می توان بسیاری از طراحی های تونل ها، پیت ها، پل ها و رمپ ها را بر روی محدوده معدنی اجرایی کرد.
یکی دیگر از نرم افزار کاربردی و تخصصی در انجام پایان نامه مهندسی معدن نرم افزار surpac می باشد. این نرم افزار دارای محیط گرافیکی بالا و توانایی طراحی سه بعدی، دارای data base کم حجم و سبک و تولید فایل های سبک و… می باشد. مزایای استفاده از نرم افزار جهت انجام پایان نامه بسیار بالا است و امروزه بخش زمین آمار این نرم افزار نیز رشد داشته است و کاربرد زیادی در انجام تحقیقات معدنی دارد.
نرم افزار rock works یکی دیگر از نرم افزارهای کاربردی در انجام پایان مهندسی معدن چه در بخش اکتشاف و چه در بخش استخراج و فرآوری می باشد. از جمله توانایی های آن می توان نقشه برداری، تبدیل سیستم ها، رابط های گرافیکی جهت به نمایش گذاشتن گمانه های اکتشافی، عملیات ریاضی کریجینگ و… اشاره کرد.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 6 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
بستن