فست سئو
مقالات پایان نامه

اهداف مورد طرح در پایان نامه چیست؟

اهداف پایان نامه به شکل خلاصه و کوتاه شده و آن چه که شما می خواهید انجام دهید را باید بیان کند. اهداف را به شکل کلی و جزئی بیان نمائید. اهداف کلی شامل آنچه که به طور کلی از انجام پایان نامه خود به آن دست پیدا خواهید کرد و اهداف اختصاصی یا جزئی، شامل بخشی از مطالعه که برای حل آن طرح ریزی شده اشاره می کند، اهداف جزئی بخشی از اهداف کلی است و چناچه به خوبی جمع آوری شود محقق را به سمت اصول روش تحقیق، نحوه و نوع جمع آوری پایان نامه، تحلیل و تفسیر نمودن داده ها سوق می دهد. در این بخش از پروپوزال نیز باید از جملات کوتاه و واضح استفاده کنید. این نکته را یادآور می شویم که اهداف تحقیق شما باید کل بخش و قسمت های مسئله عنوان شده را در برداشته باشد، چناچه اهداف پایان نامه و تحقیق را با دقت لازم تنظیم نمائید زودتر به هدف خود دست پیدا خواهید کرد.
فرضیات و سوالات در انجام پایان نامه به چه شکل باید عنوان شود؟
فرضیه، حدس و احتمالاتی می باشد که درباره رابطه با متغیرهای موجود در پایان نامه باید صورت گیرد این احتمال باید به شکلی اندیشمندانه و متفکرانه و در رابطه بین داده ها، اشیا و متغیرها صورت گیرد. فرضیه حدس و گمانی است موقتی می باشد که درستی و یا عدم صحیح بودن آن باید سنجیده شود.
در این بخش باید از نمای کلی ارتباط داده ها و نحوه و میزان اثر گذاری آن با یکدیگر اطلاع پیدا کنید تا با آگاهی بر این قسمت بتوانید موضوع پایان نامه و پروژه خود را به جلو هدایت کرده و نتیجه مطلوب را به دست آورید. برای انجام دادن این بخش به شکل با کیفیت باید تحقیقات و پایان نامه های گذشته را مطالعه کرده و با جمع آوری اطلاعات مفید و اصولی بتوانید این بخش را تنظیم نمائید. فرضیه های مورد نظر را به شکل جملات اخباری باید بیان کرد این بخش شامل نتایج موردپسند پژوهشگر می باشد که انتظار آن را خواهد داشت در ادامه پژوهش و اجرای پایان نامه خود به آن ها دست پیدا کند.  سوالات مربوطه را به شکل جملات سوالی و به طور کوتاه شده و واضح در پروپوزال مطرح نمائید. در این بخش باید اهداف توصیفی را به شکل سوالات توصیفی و اهداف تحلیلی نیز به شکل سوالات تحلیلی بیان نمائید. پاسخ به این بخش ها به شکل عدد و پاسخ های تحلیلی است.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن