فست سئو
مقالات پایان نامه

جامعه آماری و روش نمونه گیری در انجام پایان نامه

مهم ترین بخش یک تحقیق و پایان نامه را جامعه آماری و روش نمونه گیری در انجام پایان نامه تشکیل می دهد. متغیرها، اطلاعات و داده هایی است که محقق درصدد جمع آوری و تحلیل آن ها می باشد. به همین دلیل متغیرها و داده قسمت اصلی و مهم ترین بخش یک پژوهش می باشد که محقق باید قبل از اجرای پایان نامه از نوع، مقدار جمع آوری و مدل تحلیل آن ها آگاهی داشته باشد. متغیرها را می توان به دو شکل کمی و کیفی طبقه بندی نمود. متغیرهای کمی دارای مقدارهای مختلفی هستند و متغیرهای کیفی حالت های متفاوت را نشان می دهند و بر اساس نیاز از قبل سنجیده شده در پروپوزال جمع آوری می گردد.
جهت جمع آوری داده های مورد نیاز یک پایان نامه راه ها و روش های مختلفی را می توان اجرا نمود و می توان برحسب روش تحقیقاتی خود در پایان نامه و هم چنین متغیرها و داده هایی که قصد استفاده از آن را داریم از ابزار و روش مناسب برای انجام آن عمل نمائیم. از جمله روش های نمونه گیری می توان به ۱- نمونه گیری تصادفی۲- نمونه گیری نظام مند ۳- نمونه گیری طبقه ای ۴- نمونه گیری مرحله ای ۵- نمونه گیری خوشه ای را نام برد که بر اساس نوع تحقیق روش نمونه گیری نیز متفاوت می باشد.

مدت زمان لازم اجرای طرح، فهرست منابع و ماخذ در پایان نامه

در پروپوزال خود مقدار زمان بندی و مدت لازم برای اجرای پایان نامه با ذکر نوع فعالیت و مقدار تاریخ عملیات در جدول زمانی باید قرار داد. با برنامه ریزی و زمان بندی می توان طبق یک برنامه از پیش تعریف شده به انجام پایان نامه طبق یک زمان بندی مشخص دست یافت. این بخش را به عنوان تقویم زمانی انجام پایان نامه نیز می توان نام برد.
در بخش آخر نیز منابع مورد استفاده در پروپوزال و هم چنین پایان نامه که شامل منابع فارسی و انگلیسی کتاب ها، مقالات، نقشه ها و تحقیقات است باید آورده شود، در این بخش باید آدرس دهی به شکل کامل صورت گیرد و نام نویسنده، توضیحات مختصر عنوان بیان شود.

 

حتما بخوانید:

 

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن