دفاع پایان نامه

دفاع پایان نامه

استفاده از مدارک و شواهد جهت اثبات اعتبار و صحت ادعا و تحقیقات یک پایان نامه اهمیت زیادی دارد و این مدارک و شواهد بستگی به نوع پایان نامه و موضوع آن دارد. قبل از دفاع پایان نامه در مورد قوت مطالب خود اطمینان حاصل نمایید. پس در دفاع پایان نامه موارد زیر را در نظر داشته باشید :

۱) آماده نمودن خلاصه ای از مطالب مهم جهت ارائه
۲) تمریناتی قبل از دفاع پایان نامه خود را در جمع دوستان و آشنایان انجام دهید و از آنها بخواهید سوالات خود را مطرح نمایند.
۳) ساعاتی قبل از شروع، محیط و سالن جلسه را از نظر مشکلات فنی و احتمالی بررسی نمایید.

۴) مرور و آماده سازی مواردی از قبیل : چکیده ای از مشکلات موجود، شرح مشکلات، نحوه جمع آوری اطلاعات، تکنیک های تحلیلی مورد استفاده، اهمیت پژوهش، و خلاصه ای از نتیجه پژوهش و تحقیق را انجام داده و خود را برای هر سوالی آماده کنید.
۵) از استاد راهنما در مورد مطالبی که قرار است در مورد آن ها شرح دهید نظر خواهی کنید.

حتما بخوانید :   فصل پنجم پایان نامه چگونه باید نگارش گردد؟

حین دفاع پایان نامه

در حین دفاع پایان نامه سعی کنید در بیان و توضیحات خود قاطع و محکم باشید و سوالاتی که از شما پرسیده می شود را با توجه به تحقیقات خود پاسخ داده و دلیل بیاورید. نکاتی دیگر در دفاع پایان نامه به شرح زیر می باشد:
• دانشجویان انتظار سوالات مشکل و تعصب برانگیزی را در جلسه دفاعیه دارند در صورتی که گاهی از آنچه تصور می کنید ساده تر خواهد بود.
• کمی عصبی بودن و استرس داشتن طبیعی می باشد و شما فکر خود را درگیر این مشکل نکنید. تنها چیزی که اهمیت دارد، استفاده بهینه از زمانتان می باشد.
نکته : بعنوان یک کاندیدا برای دریافت افتخارات تحصیلی و مدارک جهت سعود به مدارج بالا تر علمی، نیاز به تلاش و تحقیقات گسترده دارید در جهت افزایش اعتبار خود و پایان نامه ای که ارائه می دهید، دارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *