فست سئو
مقالات پایان نامه

روش انجام تحقیق در پایان نامه چیست؟

روش انجام تحقیق در پایان نامه جز مسائلی است که باید در پروپوزال به آن پرداخته شود و در مورد پروسه ای که منجر به اجرای نتیجه گیری در پایان نامه می گردد باید به طور مختصر شرح داده شود، نوع گردآوری اطلاعات و روش های های تجزیه و تحلیل داده ها از قسمت های اصلی در انجام پایان نامه است که باید به شکل سنجیده شده انجام پذیرد. روش انجام تحقیق : این بخش از پروپوزال به راه و روش های ممکن در اجرای پایان نامه می پردازد با چه آزمایشات و بازه تحقیقاتی می توانید نتیجه مطلوب را به دست آورید باید در این بخش به ذکر این نکات به شکل مختصر بپردازید.

روش تجزیه و تحلیل داده ها و روش انجام تحقیق در پایان نامه

روش تجزیه و تحلیل داده ها : در این قسمت از پروپوزال باید نوع روش مطالعه در جامعه مورد نظر تحقیق و روش های مورد نظر برای تجزیه و تحلیل پایان نامه عنوان می گردد. مطالعه به شکل توصیفی صورت خواهد پذیرفت یا تحلیلی؟ همه این ها باید در این بخش گفته شود. جهت این که محقق بتواند داده های پژوهش خود را تجزیه و تحلیل نماید تا به نتیجه مطمئن و مطلوب دست پیدا کند استفاده از روش های آماری را باید در آن مد نظر داشته باشد. این بخش از پروپوزال را می توانید از کارشناسان آمار کمک بگیرید تا بهترین روش های آماری برای تفسیر داده های پایان نامه و موضوع خود را بیابید. استفاده از تجربه محققانی که در گذشته بر روی این چنین موضوعاتی کار نموده اند نیز می تواند مفید باشد زیرا آن ها در مورد مقدار و تعداد داده های مورد نیاز تحقیق یا همان حجم نمونه های مورد نیاز شما و هم چنین روش هایی که زودتر و بهتر به جواب برسید بهتر می توانند شما را راهنمایی کنند.
قلمرو تحقیق ( زمانی، مکانی، موضوعی) : این بخش از پروپوزال به بازه تحقیقاتی در بخش زمانی و مکانی و موضوعی، عنوان پایان نامه اشاره دارد. قلمرو زمانی، این که جمع آوری داده ها و ارائه آن در تحقیق جهت انجام پایان نامه در چه دامنه زمانی صورت گیرد در این بخش قرار خواهد گرفت. قلمرو مکانی، این که پایان نامه در چه مکانی صورت خواهد پذیرفت و ویژگی آن محیط و توصیف آن در این بخش قرار می گیرد. قلمرو موضوعی نیز بر موضوع و مساله اصلی مورد تحقیق و پایان نامه شما می پردازد.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یک =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن