فست سئو
مقالات پایان نامه

روش تحقیق پایان نامه ارشد

از جمله سوال های مهم و اصلی دانشجویان در طی آغاز و انجام پایان نامه روش و راه های تحقیق می باشد این که روش و راه های تحقیق پایان نامه چگونه است؟ ابزار مورد نیاز یک تحقیق از جمله بحث های مهمی می باشد که سبب می شود دانشجویان را به چالش وادار کند. دانشجویان در زمان پایان نامه نویسی با فراگیری و انسجام مسیرهای درست و اصلی و هم اندیشی دیگر افراد تحقیق گر در زمینه رشته تحصیلی می توانند مسیر خوب و درستی را جهت انجام کارهای تحقیقاتی بر دارند. پایان نامه در واقع اولین و مهم ترین بخش جهت انجام کار تحقیقاتی می باشد که به تحقیق گری در این زمینه منجر می شود.
انجام پایان نامه اولین ظهور قدرت، درک و نیروی استنباط می باشد. پایان نامه به عبارتی گذر از مرحله جمع کردن اطلاعات و کمک از فن آوری های روز دنیا است که به ایجاد پایان نامه منجر می شود. اما بهترین روش تحقیق چیست؟ سوالی که ابتدا در زمان پروپوزال نویسی نیز وجود دارد. گنگ و نافهموم بودن آن ابتدا در زمان مشخص کردن موضوع و عنوان مطرح می شود. زیرا دانشجو هنوز نمی تواند روش و راه های تحقیق پایان نامه را به خوبی درک کند.

روش تحقیق پایان نامه ارشد بسته به نوع موضوع

روش تحقیق پایان نامه ارشد بسته به نوع موضوع می تواند تفاوت پیدا کند. از روش های میدانی گرفته تا روش های آزمایشگاهی، نرم افزاری و… که هر یک به نوعی می تواند پاسخگوی نیاز آن پایان نامه جهت تحقیق باشد. جهت انجام تحقیق اطلاعات بدست آمده در طول دوران تحصیل وکتب تحصیلی بهترین کمک کننده برای رفع بسیاری از سوالات شما هستند.

تحقیقات کتابخانه ای و مطالعه پایان نامه و کتاب های دیگر افراد مرتبط با موضوع تحقیق شما، مقالات متعدد و بی شماری که در رشته شما وجود دارد، سعی کنید حتما از مقالات و کتب انگلیسی زبان هم استفاده کنید، زیرا اینکار خیلی بیشتر و بهتر می تواند شما را به هدفتان نزدیک کند. جستجو در اینترنت و خواندن مباحث و نظریه های مربوط به موضوع شما همه این موارد راه هایی است که یک فرد محقق یا همان دانشجوی کارشناسی ارشد برای انجام پایان نامه خود نیازمند است.

شما اساتید راهنما و مشاورین خود را از افرادی انتخاب می کنید که در مورد موضوع شما پروژه هایی انجام داده اند بنابراین می توانید از آنها درخواست کنید مقداری از اطلاعات مکتوب خودشان را در اختیار شما قرار دهند تا شما آنها را مطالعه کنید و اینکار باعث خواهد با افکار روشن تری پایان نامه و کار تحقیقاتی خود را آغاز نمائید.
نظم و ترتیب دادن به ذهن در انجام تحقیق بسیار می تواند برای شما راهگشا باشد. شاید مطالبی که در ابتدا می خوانید و نتایجی از کار دیگر افراد برای شما نامفهوم یا درک آن برای شما سخت باشد ولی باید بدانید اگر گام به گام فکر کنید و مطالب خود را جمع آوری کنید اینکار از سردرگمی شما حین کار و تحقیق کم خواهد نمود. در هر قسمت مطالب مهم و خوبی را که فکر می کنید به درد پایان نامه شما می خورد حتما نت برداری نمائید و با شماره گذاری و تیتر بندی برای خودتان یک دفترچه تحقیقاتی بسازید و بعد در فرصت مناسب همه آنها بازبینی نمایید. بعد از تحقیق نوبت جمع بندی نوشته هاست تا مطالب به شکل درست ومنطقی وارد پایان نامه شما شود.
این مطالب را در نظر داشته باشید نظریه ها و بحث های قبلی در همه موارد درست نبوده بلکه نظریه ها و تحقیقات بعدی شاید آنها را نقض کند که در تاریخ علم و فنون مختلف نیز این مسئله کاملا روشن است. بنابراین خواندن و تحقیق مطالب متعدد می تواند بسیار کمک کننده شما در اثبات و رد بسیاری از موضوعات و نظریه ها در مسیر انجام پایان نامه می باشد.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − ده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن