فست سئو
مقالات پایان نامه

آسان ترین و سخت ترین قسمت های انجام پایان نامه کدام است؟

در ابتدا دانشجو با رودرو شدن با بخش تدوین پایان نامه سوالات زیادی را در ذهن خود مرور می کند. یکی از سوالات این است که آسان ترین و سخت ترین قسمت های انجام پایان نامه کدام بخش ها هستند؟ معنای آسانی و سختی در پایان نامه از دیدگاه های افراد مختلف و نحوه عملکرد و توانایی آن ها تفاوت پیدا می کند و نمی توان به شکل مطلق آسانی و یا سختی در مرحله ای را عنوان کرد و تنها بر اساس ادراک و تجربه ای که در زمینه پایان نامه نویسی از طریق متخصصان در این حوزه وجود دارد و راهنمایی هایی که اساتید راهنما و مشاور بیشتر متوجه آن می شوند می توان در این باره قضاوت کرد.

آسان ترین و سخت ترین قسمت های انجام پایان نامه می تواند خود به عنوان یک پروژه دانشگاهی و موضوع پایان نامه مورد تحقیق قرار گیرد بسا بسیاری از بخش ها و آیتم ها از جمله بخش های نوشتاری، مباحث مربوط به انجام داده های نرم افزاری، جمع آوری داده و اطلاعات، تحلیل و استفاده از فرمول ها و محاسبات و… جز آیتم های مورد تحقیق در این زمینه قرار گیرد.

آسان ترین بخش انجام پایان نامه

پایان نامه بسته ای جمع بندی شده از مطالب و گردآوری های علمی می باشد که از طریق تحقیق، جستجو و یا آزمایش و در نهایت جمع بندی بدست می آید. اما در واقع می توان آسان ترین بخش یک پایان نامه را فصل های ابتدائی پایان نامه دانست که تنها بر اساس پروپوزال تدوین شده صورت می گیرد و بیشتر دانشجویان این بخش را جز آسان ترین قسمت های انجام پایان نامه می دانند که به شرح و بسط دادن بیشتر آن منجر می شود.

در واقع فصل یک که مقدمه و کلیاتی از پایان نامه می باشد و فصل دوم و سوم که تاریخچه و روش های انجام پایان نامه و تحقیق پیش رو را توصیف می کنند، جز بخش های آسان و راحت برای دانشجویان تلقی می شوند علت نیز تدوین پروپوزال می باشد که بیشتر مطالب عینا در این فصل ها تکرار و یا تنها به شرح و بسط بیشتر آن ها در پایان نامه خواهیم پرداخت.

سخت ترین بخش انجام پایان نامه

اما سخت ترین قسمت پایان نامه مربوط به بخش انجام تحلیل، آزمایشات و نتیجه گیری می باشد که دانشجویان بیشتر با آن درگیر هستند و زمان بیشتری را صرف آن می کنند. در این قسمت محقق باید داده ها و اطلاعات را مورد استفاده قرار دهد و با انجام آزمایشات و تحلیل های درست و استفاده از فرمول ها و ابزار موجود به نتیجه گیری دست پیدا کند.

این بخش چون در واقع بخش جدیدتری برای دانشجو محسوب می شود چناچه برنامه ریزی خوب و دقیقی برای آن نداشته باشد به چالش کشیده خواهد شد و اگر به درستی روی آن برنامه ریزی نماید مطمئنا این بخش از پایان نامه نیز می تواند به خوبی پیش رفته و دشواری را برای فرد ایجاد نکند.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن