فست سئو
مقالات پایان نامه

فصل سوم پایان نامه و محتوای گذاری این بخش

اصولا فصل سوم پایان نامه را به عنوان مرحله بندی انجام پژوهش یاد می کنند. این بخش از پایان نامه را باید به مقدمه ای از روش های پژوهش آغاز کنید و به تشریح بیشتر آن در ادامه بپردازید. در این بخش باید به موارد زیر بپردازید از جمله :۱- جامعه پژوهش ۲- نمونه پژوهش ۳- نوع پژوهش ۴- ابزار اندازه گیری پژوهش ۵- متغیرها ۶- شیوه های معتبر سازی ابزار اندازه گیری پژوهش ۷- شیوه های گردآوری داده ها ۸- روش تحلیل یافته های پژوهشی باید پرداخته شود.

گام اجرایی پایان نامه در فصل سوم

در واقع باید گفت فصل سوم، شروع مرحله اجرایی پژوهش و کارتحقیقاتی یا همان پایان نامه شماست که در عین کوتاه بودن ولی در عین حال بسیار مهم می باشد زیرا در این بخش روند انجام پایان نامه خود، ابعاد و هم چنین راهکارهای آن را به بحث می پردازید بنابراین در این بخش انتظار می رود که با وسواس و دقت بیشتری به نگارش متن پرداخته شود.

پایه اصلی تدوین فصل سوم، پیشنهادهای پژوهش شما را تشکیل می دهد لازم است که این بخش با توجه به این که عمدتا به پیشنهاد طرح و پژوهش صورت می گیرد افعال بکار گرفته شده به صورت گذشته عنوان شود. در فصل سوم جامعه پژوهش، متغیر ها و نوع تحقیق و ابزار ها و روش های گردآوری متغیرها در پایان نامه شما توضیح داده می شود.

نمونه ها و متغیرهای پژوهش جز بخش های اصلی یک پایان نامه می باشد بنابراین باید در فراهم آوردن آن ها دقت لازم را داشته باشید. حجم نمونه ها، روش های اندازه گیری و معیار انتخاب نمونه های جز بخش های اصلی است هر گونه خطا در برداشت نمونه ها باعث خواهد شد از نتیجه و هدفی که انتظار داشتید فاصله زیادی بگیرید.

این بخش شالوده اصلی پژوهش شما می باشد. روش های گردآوری نمونه ها تاثیر زیادی بر کیفیت نمونه هادر آخر کیفیت پایان نامه شما خواهد داشت بنابراین باید قبل از جمع آوری نمونه روش های مناسب را بیابید و در این قسمت به شرح و بسط دادن این روش ها بپردازید.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هفت =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
بستن