فست سئو
مقالات پایان نامه

فصل چهارم پایان نامه و نحوه تنظیم آن

از جمله نکات مهم در نوشتن پایان نامه با کیفیت، ترتیب فصل بندی است موضوعات و فصل بندی پایان نامه باید به شکل پشت سر هم بوده و به شکل پیوسته صورت پذیرد و نتایج فصل قبلی باید تایید کننده فصل بعدی باشد. نحوه تنظیم نمودن فصول پایان نامه، بخشی است که باید به عنوان یک محقق آن ها را فرابگیرید در مطالب قبلی در مورد فصل هایی اول، دوم و سوم پایان نامه پرداختیم در این بخش به تعریف اجمالی از نحوه تنظیم نمودن فصل چهارم پایان نامه می پردازیم.
فصل چهارم را به عنوان بخش پیشنهاد پژوهش یاد می کنند در این بخش پژوهشگر براساس نوع پژوهش و متغیرهای که در عنوان تعیین گردیده است صورت می پذیرد، برای مثال چناچه پایان نامه شما به شکل توصیفی باشد در این قسمت یافته های پژوهش گفته می شود و در صورتی که پایان نامه شما به شکل توصیفی – تطبیقی باشد فصل چهارم به عنوان مطالعه تطبیقی می پردازد و فصل پنجم پایان نامه به یافته های پژوهش تعلق خواهد گرفت. البته باید گفت تعداد فصول پایان نامه نیز با توجه به تعداد متغیرها و پارامترهای اصلی پژوهش افزایش یا کاهش نشان می دهد.

نکات مهم در فصل چهارم پایان نامه

همان طور که گفته شد فصل چهارم پایان نامه، به یافته های پژوهشی شما ربط پیدا می کند. فصل چهارم پایان نامه نیز باید مانند دیگر فصول با مقدمه ای آغاز گردد. مقدمه این بخش باید شامل توضیحاتی همچون تعداد جداول و نمودارهای این بخش باشد. جدول ها و نمودار ها دراین فصل باید به شکل کامل توضیح داده شود و علاوه بر زیرنویس مشخص و آدرس دهی معلوم به جداول و نمودارها باید توضیحات کاملی را قبل و یا بعد از آوردن آن ها قرار دهید.

این فصل باید تمام اهداف پایان نامه شما را پوشش دهد و باید فرضیه و سوالات پیش آمده در حول موضوع را پاسخ دهد. استنادهی هریک از جداول به داده ها و متغیرها بسیار مهم است باید مشخص باشد که هر یک از نمودارها و جدول های شما کدام یک از نمونه های شما را در برمی گیرد. در این بخش نتیجه گیری خاصی صورت نمی گیرد و باید صرفا دست آوردهای تحقیق را بازگو کنید، نتیجه گیری و تحلیل آن را در فصل های بعدی انجام خواهد شد.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن