فست سئو
مقالات پایان نامه

محدودیت های اجرایی در پایان نامه

پایان نامه اصولا براساس مصوبه هر دانشگاه به شکل و فرمت تعیین شده ای اجرا می شود، ولی سبک و سیاق انجام آن تقریبا به یک صورت می باشد و روند انجام آن در تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی چه دانشگاه های داخلی و چه دانشگاه خارجی به یک حالت اجرا می شود.

در ایران دانشجو موظف است پس از گذراندن واحدهای تئوری و عملی مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، موضوع مورد تحقیق خود را مشخص کرده و سپس پس از تصویب در هیئت گروه داوری دانشگاه مربوطه و سازمان ایران داک نوبت به تنظیم پروپوزال و تصویب مجدد آن توسط هیئت داوری نوبت به آغاز پایان نامه می رسد. اما در این بین برخی محدودیت های اجرایی در پایان نامه سبب می شود دانشجو نتواند پایان نامه موفقی را ارائه دهد که در ادامه به نمونه هایی از این موارد می پردازیم.

نمونه هایی از محدودیت های اجرایی در پایان نامه

در اجرای پایان نامه برخی دانشگاه ها، دانشجویان را با برخی محدویت ها روبرو می کنند، از جمله آن می توان به مواردی چون تنظیم کردن پایان نامه در تعداد صفحات مشخص البته این انحصارا به برخی دانشگاه ها ارتباط دارد و منوط به اجرای آن در تمامی دانشگاه ها نیست. برای مثال برخی دانشگاه ها به تصویب خود تعداد برگه معین را برای پایان نامه قرار داده اند که بیشتر و یا کمتر از آن اجازه دفاع را از دانشجو سلب می کند.
از جمله محدودیت های دیگر این که در برخی دانشگاه ها نیز برای استفاده و کمک از استاد راهنما و مشاور آیین نامه خاصی را قرار داده اند که تنها به دانشجو اجازه می دهد از دانشگاه محل تحصیل و اساتید مدرس و عضو هئیت علمی آن برای راهنمایی پایان نامه خود استفاده کنند و چناچه دانشجو بخواهد از اعضای هیئت علمی دیگری جهت بخش مشاوره استفاده نماید دچار مشکلات فراوانی شده و به طور رسمی اجازه این کار به او داده نمی شود.
محدودیت مالی نیز بخشی است که تقریبا گریبان گیر تمامی دانشگاه ها شده و تعداد محدودی از دانشگاه ها و یا پژوهشکده ها می توانند ساپورت مالی خوبی از پایان نامه ها داشته باشند و در اکثریت موارد هزینه عملیات اجرایی پایان نامه را خود دانشجو باید تقبل کند. که می تواند همین محدودیت روند انجام پایان نامه را دچار مشکلات زیادی نماید.
کمبود امکانات دانشگاهی از جمله نداشتن آزمایشگاه ها و کارگاه های مجهز و یا پشتیبانی نکردن از برخی تجهیزاتی است که موضوع مورد نظر انتخابی دانشجو به آن نیاز دارد از جمله موارد آن می باشد.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
بستن