فست سئو
مقالات پایان نامه

مبانی ضروری در معماری ساختار پایان نامه ارشد

پایان نامه ای که برای مقطع کارشناسی ارشد طراحی می‌شود دفتری حداقل در ۵۰ صفحه و حاوی ۱۳۰۰۰ کلمه است. از آن جایی که پژوهش یک هنر فردی است تهیه پایان نامه ارشد برای فارغ التحصیلی از دانشگاه و اخذ درجه کارشناسی ارشد ضروری خواهد بود و به این روش قرار است توانایی دانشجو در تحقیق کردن سنجیده شود. شاید به دلیل همین تجربه پژوهشی است که پایان نامه در کشور‌های مختلف از اهمیت بالایی برخوردار بوده و جرقه ای برای شروع استارتاپ‌ها و عملی کردن ایده‌های ناب نیرو دانشجو محسوب می‌شود.
برای زمان ارائه پایان نامه ارشد الزامی وجود ندارد؛ اما هر دانشجو برای این که زودتر بتواند وارد بازار کار شود و مدرک تحصیلی خود را ارائه دهد باید به فکر ایده ای برای شروع پایان نامه به همراه استاد راهنما به عنوان یک مشاور باشد.
برای نوشتن هر پایان نامه ارشد علاوه بر ضوابط و مقرراتی که سوی سازمان‌ها مطرح شده است لازم است هر فرد با توجه به مبانی ضروری در معماری ساختار پایان نامه ارشد عمل کند.

مبانی ضروری در نگارش پایان نامه ارشد

ایده پردازی اولیه و تولید پایان نامه
پایان نامه و نگارش آن کار ساده ای نیست. بنابراین باید موضوعی انتخاب شود که مورد علاقه دانشجو است و بتواند برای مدت زمان طولانی جهت تولید پایان نامه ارشد با آن کنار آید و حتی از آن لذت ببرد.
بهترین موضوعات پایان نامه باید با شرایط اجتماعی و سیاست‌های روز نیز هماهنگ باشند. برخی از طرح‌های دانشگاهی اگر خلاقانه باشند بازار کار خوبی برای دانشجو به همراه خواهند داشت. لذا برای انتخاب موضوع اولین اولویت محبوبیت ایده برای خود فرد و جذابیت آن در اجتماع است و پس از آن کاربردی بودن ایده.
در این مورد بهتر است حتما از استاد راهنما عضو هیئت علمی مشاوره بخواهید.
ارائه پایان نامه
بعد از عملی شدن پایان نامه مشاور ملزم به امضا و تهیه یک کپی از پایان نامه برای ثبت اسناد است. اولین کسی که پایان نامه ارشد را مطالعه می‌کند همان استاد راهنما است که با استفاده از توصیه‌های او باید به اصلاح و ترمیم بدنه پرداخت.
مراحل پسا پایان نامه ای!
مهم نیست پایان نامه را چه کسی نگارش کرده است؛ مهم بطن پایان نامه و تطابق نتایج و دستاورد‌هایی است که ممکن است روزی به یک پروژه مهم مبدل شود.
ارائه فهرست کاملی از تحقیقات، خلاصه و چکیده به گونه ای که برای داور خوانا باشد نقش مهمی در پیشبرد اهداف شما و مورد قبول واقع شدن پایان نامه دارد. در نتیجه آزمایش ثبت جامعه آماری، روش‌های اندازه گیری در طول آزمایش و… به فهم بهتر دستاورد پایان نامه ارشد کمک خواهند کرد.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 9 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
بستن