فست سئو
مقالات پایان نامه

موضوع مهم ترین بخش پایان نامه مدیریت جهانگردی

میان رشته ای بودن از جمله مشخصه های اصلی رشته مدیریت جهانگردی می باشد. این رشته در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت شکل گرفته و در برگیرنده بخش های مختلف و موضوعات متنوعی می باشد. بنابراین دانشجویان این رشته از جهت انتخاب موضوع نو و کاربردی برای انجام پایان نامه دچار مشکل و دردسری نمی شوند. موضوع مهم ترین بخش آغاز پایان نامه مدیریت جهانگردی می باشد.
دانشجویان این رشته می توانند جهت انتخاب موضوع به پایان نامه دیگر افراد مراجعه کرده و با رجوع به بخش انتهایی و پیشنهادات به موضوعات جدیدی دست یابند. همین طور می توانند جهت انتخاب موضوع از راهنمایی استاد راهنما و استاد مشاور خود بهره مند شوند. موضوع پایان نامه بخش مهم جهت هویت بخشی نتایج و آموخته های علمی گذشته و نقش موثری در ایجاد مسیر علمی و تحقیقاتی در آینده فردی دارد.

بنابراین باید در انتخاب آن دقت کافی کرد و تنها به صرف آسانی جمع آوری مطلب و یا تحقیق پذیری راحت موضوع به انتخاب آن اقدام نکنیم. همان طور که گفته شد موضوع مهم ترین بخش آغاز پایان نامه مدیریت جهانگردی می باشد اما پس از آن نوبت به تدوین چارچوب انجام پایان نامه و پیش نویس انجام آن در غالب تدوین پروپوزال می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

تدوین پروپوزال جهت آغاز پایان نامه مدیریت جهانگردی

تدوین پروپوزال جهت آغاز پایان نامه مدیریت جهانگردی با انتخاب موضوع پایان نامه شروع می شود. پس از آن تکمیل آیتم های آن از جمله شرح مختصری از موضوع انتخابی، علت انتخاب موضوع، اهداف پایان نامه، سوالات مطرح اصلی در باب موضوع پایان نامه، وسایل مورد نیاز جهت تحقیق و انجام پایان نامه، روش های گردآوری مطالب، مکان انجام تحقیق، زمان مورد نظر جهت انجام هر بخش، علت نو بودن تحقیق همه این موارد جز بخش هایی می باشد که باید در پروپوزال نگارش شود.
همان طور که عنوان شد تدوین پروپوزال جهت آغاز پایان نامه مدیریت جهانگردی بسیار مهم است و پس از تصویب پروپوزال از سوی هیئت داوری دانشگاه نوبت به مرحله اجرایی پایان نامه می رسد. در این بخش باید براساس زمان بندی تعیین شده به تحقیق و جمع آوری مطلب در مورد موضوع مورد نظر به خصوص در مورد پیشینه موضوع به تحقیقات کامل و جامعی دست یافت.

بیشتر موضوعات پایان نامه مدیریت جهانگردی پیرامون مباحث توریستی، گردش و شناسایی مسائل مرتبط به جاذبه های گردشگری و موضوعات این چنین می باشد بنابراین وجود انگیزه کافی برای عملیات میدانی غیر از مباحث تحقیقاتی کتابخانه ای جز بخش های مهم انجام پایان نامه مدیریت جهانگردی می باشد.

همسو کردن محتوای پایان نامه با تحقیقات دیگر کشورها از جمله قسمت های مهم انجام پایان نامه مدیریت جهانگردی جهت ایجاد کیفیت لازم و به روز بودن مطالب و قابل قیاس کردن آن با دیگر تحقیقات بین المللی می باشد، که این کار با مطالعه مقاله های مرتبط ژورنالی به خصوص مقالات ISI امکان پذیر خواهد بود.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هجده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
بستن