فست سئو
مقالات پایان نامه

نکات اصلی در انجام پایان نامه حسابداری

رعایت نکات اصلی در انجام پایان نامه حسابداری باعث می شود مسیر انجام پایان نامه هموار شده و دانشجو در مسیر انجام آن با مشکلات کمتری برخورد نماید. از جمله نکات اصلی در انجام پایان نامه حسابداری می-توان به مواردی اشاره کرد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

حسابداری رشته ای است که از کاردانی تا مقطع دکتری در ایران دانشجویان زیادی دارد و برای مقاطع تکمیلی این رشته از جمله در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیاز به انجام پایان نامه دارد. اما پایان نامه حسابداری را پیرامون چه موضوعاتی باید صورت دهیم؟ این بخش مهم ترین و اولین گام انجام پایان نامه محسوب می شود.

برای این که بتوانید موضوعی نو و جدید و در خور انجام پایان نامه خود پیدا کنید بهتر است مطالعه کامل و جامعی داشته باشید و به مسائلی بپردازید که نیاز جامعه به آن بیشتر است برخی به اشتباه فکر می کنند انتخاب موضوع نو یعنی انتخاب کردن موضوعی که کسی تمایلی به کار کردن روی آن ندارد و بکر باقی مانده بنابراین به اشتباه موضوعی را انتخاب می کنند که کاربردی نیست.

مشاوره در انتخاب موضوع پایان نامه سبب می گردد در انتخاب موضوع با کمترین ریسک مواجه شده و پایان نامه ای درخور را آغاز نمود. بخش بعدی ترسیم یک نقشه کامل و برنامه ریزی برای گام های انجام پایان نامه می باشد که این کار با انجام پروپوزال صورت می گیرد که در ادامه به آن می پردازیم.

نکات اصلی در انجام پروپوزال حسابداری

پروپوزال بخش مهمی در انجام پایان نامه حسابداری و دیگر پایان نامه ها و کارهای تحقیقاتی محسوب می شود. پروپوزال یک پیش نویس است که به طور معمول دانشگاه ها به صورت فرمت از پیش تعیین شده در اختیار دانشجویان قرار می دهد. شما برای دسترسی به آن می توانید به وب سایت دانشگاه خود مراجعه کرده و آن را دانلود نمایید.

تقریبا پروپوزال بسیاری از دانشگاه ها یک شکل بوده و از یک روند ثابت تبعیت می کند. در پروپوزال باید اهداف پایان نامه از جمله هدف های اصلی و جزئی و فرضیات اصلی موضوع مورد نظر باید عنوان شود. بخش مهم دیگر برنامه ریزی از جمله بیان کردن وسایل و مکان مورد نیاز جهت انجام پایان نامه حسابداری می باشد.

شرح مختصری از موضوع انتخابی و سوالات مطرح در آن بخش بعدی در پروپوزال است که باید به طور کامل توضیح داده شود. زمان بندی اجرای پایان نامه حسابداری قسمت بعدی در انجام پایان نامه محسوب می شود. بیان علت انتخاب موضوع پایان نامه بخش مهم دیگری است که در پروپوزال حسابداری باید حتما به آن پرداخته شود و علل نوآوری آن توضیح داده شود.
دانشجویان در پایان نامه رشته حسابداری با فرمول ها و نرم افزارهای زیادی در ارتباط می باشد و بنابراین دانشجوی این رشته قبل از آغاز پایان نامه باید بتواند به آن ها به طور کامل تسلط پیدا کند.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 6 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن