فست سئو
مقالات پایان نامه

ویراستاری پایان نامه بخش انتهایی کار

پایان نامه ای پس از گذران و طی مراحل تحقیق و جستجو نیاز به ویراستاری دارد در واقع ویراستاری پایان نامه بخش انتهایی کار و عملیات انجام پایان نامه است. در این بخش دانشجو پس از اتمام بخش نوشتاری پایان نامه باید جهت ویرایش پایان نامه اقدام کند. اما شاید برای شما سوال باشد ویراستاری پایان نامه چه الزامی دارد؟ و یا اصلا پایان نامه شما نیاز به ویرایش دارد یا خیر؟ ویراستاری پایان نامه چه کمکی به شما می کند؟ و… برای پاسخ به این سوالات بهتر است با ما همراه باشید.
ویراستاری پایان نامه بخش انتهایی انجام پایان نامه می باشد، که بر حسب لزوم استادان راهنما و مشاور و یا هیئت داوری پس از خواندن پایان نامه صورت می گیرد. ویرایش پایان نامه در چند بخش می تواند صورت گیرد. ویرایش لغات و اصطلاحات، ویرایش دستور زبانی، ویرایش علمی، ویرایش نقشه ها، تصاویر، جداول و نمودارها از جمله نمونه های ویرایش پایان نامه می باشند.
محققان با هر سطح توانایی که باشند همواره مسائل و مشکلاتی از دید آن ها غافل می ماند و با بررسی نفر سوم این بخش ها بیشتر به چشم می آید و ایرادات آشکار می گردد. بنابراین انجام ویراستاری پایان نامه یک نیاز اساسی برای هر پایان نامه و نوشته تحقیقاتی می تواند باشد.

اما این ویراستاری می تواند توسط خود فرد و یا افراد دیگری صورت گیرد. ویراستاری پایان نامه قبل از دفاع پایان نامه به شما کمک می کند تا پایان نامه ای خوب و بدون نقصی را ارائه دهید و همین امر می تواند سبب بیشتر شدن امتیاز دفاع پایان نامه شما شود.

ویراستاری پایان نامه و رفع ایرادات وارده

همان طور که عنوان شد ویراستاری پایان نامه در بخش های مختلفی می تواند صورت گیرد و سبب رفع ایرادات وارده بر بخش های مختلف می شود. این امکان وجود دارد که فرد پس از خواندن بخش هایی از پایان نامه تناقض هایی را مشاهده کند و یا مطالب انسجام کلامی خوبی را نداشته باشند و یا در زمان دفاع پایان نامه داوران ایراداتی را بر بخش هایی از پایان نامه وارد کرده و نمره دادن را موکول به زمان رفع این ایرادات کنند، در این حالت به ناچار باید بخش هایی از آن را تغییر داده تا پایان نامه شما بتواند قابلیت دفاع پیدا کند.

باید بدانید یک نوشته تحقیقاتی مانند پایان نامه باید بدون هرگونه اشکالی چه در قسمت های نوشتاری و متن و چه در بخش علمی آن باشد تا بتوانند دیگر محققان از آن استفاده کنند و در صورت مشکل در آن برای این کار می تواند از کمک دیگر افراد توانا کمک بگیرد و یا با استفاده از کارگروه های متخصص در این زمینه ویراستاری آن را انجام دهد.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن