فست سئو
مقالات پایان نامه

ویرایش حرفه ای پایان نامه چگونه است؟

ویرایش حرفه ای پایان نامه نشان از نهایی شدن کار جهت ارائه دفاع و گرفتن مدرک فارغ التحصیلی می باشد، اما چگونه باید آن را انجام داد؟ پایان نامه هر چقدر هم به شکل کامل و با بررسی جزئیات نوشته شود باز هم می توان مطالب و بخش هایی را پیدا کرد که دارای ایراد است.

بیشترین ایراد و عدم توجه دانشجویان در قسمت نگارشی و عدم رعایت اعلائم فارسی و دستور زبانی می باشد. نوشتن جملات به صورت سوم شخص جمع یکی از پر اشتباه ترین مسائلی است که بیشتر دانشجویان در انجام پایان نامه دچار آن می شوند. پس از آن عدم قرار دادن تصاویر با کیفیت و اشتباهاتی چون نبود هماهنگی بین بخش های علمی نگارش شده جز دیگر مسائلی است که بیشترین اشتباهات دانشجویان در آن دیده می شود.

جهت ویرایش متن های نگارشی نرم افزارهای مختلفی وجود دارد اما آنچه بیشتر دانشجویان از آن جهت ویرایش استفاده می کنند نرم افزار word می باشد. ویرایش حرفه ای پایان نامه باید تمامی بخش ها را مد نظر قرار دهد و برای آن باید ترتیب و زمان گذاری مناسبی داشت. برای مثال ابتدا کل پایان نامه از لحاظ دستور زبان فارسی بررسی شود و سپس در ویرایش بعدی نکات نگارشی مورد بازبینی قرار گیرد و به همین ترتیب تا تمامی ایرادات وارده بر آن رفع شود.

ویرایش پایان نامه آخرین مرحله جهت آمادگی دفاع

ویرایش پایان نامه آخرین مرحله جهت آمادگی دفاع پایان نامه است. پس از این که ویراستاری تمامی بخش ها از جمله بخش های علمی و فنی، رفع ایرادات دستور زبان فارسی و نگارشی و تصحیحات مربوط به تصاویر، نقشه ها و جداول به پایان رسید می توان گفت که پایان نامه شما می تواند اجازه دفاع را داشته باشد. بنابراین اگر می خواهید هر چه زودتر پس از اتمام پایان نامه به شما اجازه دفاع داده شود و جلسه دفاع خوبی داشته باشید زودتر دست به کار ویرایش جدی و حرفه ای پایان نامه خود شوید.

ویرایش پایان نامه را به دست چه کسانی بسپاریم؟

ویرایش پایان نامه خود را به دست هر کسی نسپارید. شاید فکر کنید این بخش جز پیش پا افتاده ترین قسمت های انجام پایان نامه است و یا اصلا الزامی به ویرایش پایان نامه خود نبینید، اگر این طرز فکر را دارید باید بهش ما بگویم کاملا در اشتباه هستید.

ویرایش علمی پایان نامه سبب کسر و یا اضافه کردن مطلب به بخش هایی از پایان نامه خواهد شد که می تواند نتایج را تحت تاثیر قرار دهد و مسائلی که شاید در ابتدا متوجه آن نبوده اید و یا برایتان ابهام آمیز بوده است در این مرحله آشکار شده و مفهوم جدیدی به بخش های بعدی بدهد بنابراین باید گفت ویرایش پایان نامه بخش مهمی در نتیجه گیری درست از پایان نامه محسوب می شود.

باید سعی کرد ویرایش را یک بار خودتان با صبر و دقت و بار دیگر فرد سومی غیر از استاد راهنما و مشاورتان انجام دهد. موسسات انجام پایان نامه که دارای متخصصان این بخش هستند می توانند کمک خوبی جهت ویرایش و ویراستاری مناسب پایان نامه شما باشند.

حتما بخوانید :

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + نه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن