فست سئو
مقالات پایان نامه

ویرایش پایان نامه بخش مهم قبل از دفاع

یکی از مواردی که دانشجویان زیاد به آن توجه نمی کنند و یا با سهل انگاری از آن می گذرند ویرایش پایان نامه می باشد. برخی ویرایش پایان نامه را تنها به مطالب و نوشته هایی می دانند که نقص در آن وجود دارد و مطالب خود را عاری از هر گونه اشتباه و غلطی فرض می کنند.

برخی زمان کافی برای ویرایش پایان نامه ندارند و یا دلایل دیگر که سبب می شود تا پایان نامه را ویراستاری نکند. اما باید دانست که ویرایش پایان نامه بخش مهمی قبل از دفاع می باشد که دانشجویان برای انجام آن حتما باید زمان کافی بگذارند تا در زمان دفاع و بخش داوری ایرادی بر پایان نامه وارد نشده و نمره خوبی از آن کسب کنند.

چناچه ایرادات وارده در زمان دفاع بر پایان نامه زیاد باشد نمره پایینی به آن تعلق گرفته و یا در برخی موارد به آن تحقیق اجاز دفاع داده نمی شود و برای بازبینی مجدد و ویرایش به دانشجو بازگردانده می شود. بنابراین باید گفت ویرایش پایان نامه بخش مهمی قبل از دفاع می باشد که باید دانشجو برای آن زمان کافی قرار داده و اصلاحات لازم را بر روی آن اعمال کند. پایان نامه یک سند علمی است و باید عاری از هر گونه ایراد و اشتباهی باشد بنابراین در نوشتن و تدوین آن باید دقت کرد و چندین مرحله بازبینی و ویراستاری روی آن اعمال نمود.

ویرایش پایان نامه در چندین مرحله

ویرایش پایان نامه باید در چند مرحله صورت گیرد علت آن نیز تغییراتی است که امکان دارد در حین انجام پایان نامه و یا پس از اتمام آن روی بخش های مختلف رخ دهد. ویراستاری پایان نامه در بخش های مختلفی امکان دارد صورت گیرد، از جمله ویرایش نگارشی، ویراش تصاویر، ویرایش نمودارها و جداول، ویرایش فرمول ها، ویرایش علمی.

ممکن است دانشجویان پس از تدوین هر فصل آن را به استاد راهنما و مشاور خود ارسال کرده و منتظر نظرات آن ها باشد که پس از آن نیز مطالب با ویرایش همراه خواهد بود. پس از اتمام پایان نامه نیز مطمئنا ایرادات زیادی در بخش های مختلفی از مطالب وجود خواهد داشت که در ابتدا و نگاه اولیه از دید دانشجو مخفی مانده است که تنها با بازبینی مجدد و ویرایش می توان آن ها را رفع نمود.

ویرایش پایان نامه اگر از دید نفر سومی غیر از دانشجو و استاد راهنما و مشاور صورت گیرد می تواند به انجام شدن هر چه بهتر پایان نامه کمک کند و این کار می تواند توسط موسسان معتبر انجام پایان نامه صورت گیرد.

حتما بخوانید :

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 8 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن