فست سئو
مقالات پایان نامه

پایان نامه را چگونه شروع کنیم؟

کارشناسی ارشد در واقع اولین مرحله ورود دانشجویان به بحث های تخصصی و علمی دانشگاهی رشته تحصیلی می باشد. در این مقطع به دانشجویان آموزش های لازم داده شده تا زمان ورود به این بخش بتوانند بسیاری از مسائل علمی و تخصصی رشته تحصیلی خود را فراگرفته و بتوانند به ابداع گر و یک محقق در آن به تحقیق و جستجو بپردازند و پایان نامه بهترین وسیله و ابزار ورود به بخش تحقیق گری می باشد، اما بیشترین مشکلی که افراد در این زمینه دارند این بخش است که پایان نامه خود را چگونه آغاز کنند و در واقع بیشترین سوالی که از اساتید راهنما و مشاور پرسیده می شود این است که پایان نامه را چگونه شروع کنیم؟ برای پاسخ به این سوال شما را دعوت می کنیم تا در ادامه با ما همراه باشید.

ترفند های چگونگی شروع پایان نامه

همان طور که گفته شد پایان نامه انگیزه ای برای ورود به محافل علمی و تخصصی رشته تحصیلی می باشد همان ذهنی که از شما در تمام دوران تحصیلی پرسش گر این قضیه است که تمامی تحقیقات و کتاب های رشته تحصیلی شما چگونه بوجود آمده است، باید در همین پایان نامه نویسی و کار تحقیقاتی پیدا کرد.

افرادی مانند شما به عنوان دانشجو و محقق در موضوع خاصی در رشته تحصیلیتان به تحقیق مفصل و جامع پرداخته اند و این منجر به ایجاد کتاب و مطلبی علمی در رشته شما شده است. اما هر کاری در ابتدا و برای شروع سردرگمی های زیادی دارد و یکی از اصلی ترین سوالات این است که پایان نامه را چگونه باید شروع کنیم.

دانشجویان برای این که بتوانند پایان نامه را آغاز کنند بهتر است چندین پایان نامه مختلف رشته تحصیلی خود را ورق بزنند و مطالعه مختصری روی آن ها داشته باشند تا به نوع و ترفند نوشتن پایان نامه آشنائی پیدا کنند. این که غالب و فرمت نگارش آن ها چگونه است و نوع فهرست نویسی، مقدمه نویسی، فرمت های نگارشی، نحوه نگارش منابع، نوع دستور زبان نگارش پایان نامه و… همه این موارد می تواند کمک زیادی به دانشجو در شروع به کار پایان نامه می نماید.

لزوما در همان ابتدا زوم شدن بر موضوع تحقیق نمی تواند موثر باشد چون هنوز شما پختگی کافی در آن را ندارید و دیدن مطالب می تواند خود ایجاد ذهنیت موثری برای شما داشته باشد و پس از این که دید خوب و کافی بر مسئله نحوه نوشتن پایان نامه و ماهیت آن کردید نوبت به بخش های تخصصی تر و موضوع مورد نظر جهت انجام پایان نامه می رسد، در این بخش توصیه ما به شما این است که به دنبال مقالات علمی و تخصصی رشته تحصیلی خود باشید و از آن ها کمک بگیرید این بخش به عنوان بهترین روش برای ایجاد ذهنیت درست و راستای فکری برای آغازگر ذهن تحقیق گر می باشد.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هجده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن