فست سئو
مقالات پایان نامه

پایان نامه و شرح مسئله

بعد از این که موضوع پایان نامه مشخص شد نوبت به تنظیم دیگر بخش های پرپوزال است در ابتدا باید شرح مسئله و سوال های اصلی تحقیق در پایان نامه تعیین شود باید در این قسمت اعلام کنید موضوع پایان نامه شما چه مشکل و موانعی را قابلیت حل کردن دارد. در شرح مساله پروپوزال نباید خیلی وارد جزئیات شود بلکه نگارش کلیات و اهمیت انجام پایان نامه خود را شرح دهید این بخش باید به شکل کاربردی و سنجیده شده انجام دهید بخش نگارش شرح مساله شامل واقعیت کار پایان نامه شما است و در جملات کوتاه و گویا باید بیان شود و باید در برگیرنده همه عملیات شما جهت انجام پایان نامه باشد. موضوعاتی که بر پژوهش شما تاثیر گذار است نیز بسیار مهم است و باید عنوان گردد.

اهمیت موضوع طرح تحقیق پایان نامه و شرح مسئله

در قسمت شرح مسئله پروپوزال، باید روی نوع و برخورد با موضوع تحقیق و چگونگی انجام آن را تا رسیدن به نتیجه پایان نامه و تحقیق بحث شود. دلیل انتخاب کردن موضوع پایان نامه را به طور جملات روشن و مفهوم عنوان کنید. در این قسمت نتیجه گیری هایی که از طرح و پایان نامه انتظار دارید بگیرید و نتایج احتمالی و ذهنی خود را بیان کنید. فایده های اجرای این پایان نامه را عنوان کنید.
مشکلات و موانعی که فکر می کنید در این پروژه قرار دارد را شرح دهید، در مورد این بخش و ایجاد این مشکلات چناچه به شکل پایدار و ثابت باشد و اثراتی که دربلند مدت خواهد داشت را به طور خلاصه بیان کنید و علت و ضرورت انجام این موضوع پایان نامه را در جملات کوتاه بگویید. هنگام نگارش تمام این مسائل سعی کنید از مسائل کلی به سمت مسائل جزیی وارد شوید. مسائلی را که در این بخش عنوان می کنید سعی کنید بر مستندات جدید و اطلاعات به روز استوار باشد استفاده از اطلاعات قدیمی به دلیل این که امکان رد شدن و یا تکمیل شدن توسط محققان دیگر را داشته و شما بی اطلاع بودید از کیفیت کار در روند انجام پایان نامه شما می کاهد. در این قسمت سوالات مهمی که برای شما پیش آورده است و باید به آن ها پاسخ دهید تا به نتیجه گیری برسید را به شکل شفاف بیان کنید.
در مطالب بعدی در مورد اهداف ، سوالات و فرضیات مورد بحث در پایان نامه که باید در پروپوزال آورده شوند بحث خواهیم کرد.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − سیزده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
بستن