فست سئو
مقالات پایان نامه

پایان نامه و بخش مهم پژوهشی در کشور

از ویژگی های اصلی دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها توجه هم زمان به آموزش و پژوهش می باشد که تبلور بخش پژوهشی آن پایان نامه ای است که دانشجو ملزم به تدوین آن شده است برابر ماده  ۱۵ آئین نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته پایان نامه آخرین بخش دوره کارشناسی ارشد است که طی آن دانشجو موظف است در یک زمینه مربوط به رشته تحصیلی خود زیر نظر استاد راهنما به تحقیق و تتبع بپردازد.

بررسی مسائل مربوط به پایان نامه کارشناسی ارشد از جهات متعددی حائز اهمیت است. اکنون در کشور ما دانشجویان این دوره به واسطه الزام به تدوین پایان نامه که فعالیتی پژوهشی قلمداد می شود به عنوان محققین جامعه محسوب می شوند. دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی که در حال انجام پایان نامه اند بیش از ۵۰درصد کل پژوهشگران کشور را تشکیل می دهند که از این تعداد بیش از ۷۶درصد دانشجویان کارشناسی ارشد هستند. از سوی دیگر تدوین پایان نامه، اولین فعالیت پژوهشی مستقل و مدون دانشجوی تحصیلات تکمیلی به حساب می آید که می تواند برای وی تجارب متعددی رابه همراه داشته باشد.

آموزش جستجو گری و محقق پروری با انجام پایان نامه

مهم ترین بخشی که با پایان نامه نویسی فراگرفته می شوید  جنبه جستجوگری فردی می باشد. یادگیری نظم و ترتیب دادن به ذهن در انجام تحقیق از جمله بخش هایی است که در این برهه دانشجو فرامی گیرد. در ابتدا شاید با مطالب نامفهوم روبرو شود ولی ضمن پرداختن و جستجو فکر علمی در مسیر انجام پایان نامه پیدا کرده و برای بسیاری از این بخش ها پاسخ مناسب پیدا خواهد نمود. پایان نامه دوره کارشناسی ارشد در واقع در ایجاد روحیه تحقیق گری بسیار موثر است. پایان نامه تقریبا اولین تجربه تحقیقاتی  آن هم به شکل آکادمیک جهت دانشجویان بوده و می تواند دانشجو را در یک جنبه خاص از موضوعات متخصص و ماهر نماید. پایان نامه در واقع به عنوان یک بخش مهم جهت تحقیقات پیشرفته در آینده مطرح می باشد.

 

حتما بخوانید:

 

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 1 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن