فست سئو
مقالات پایان نامه

پروپوزال قبل از موضوع تحقیقاتی پایان نامه

پروپوزال، نقشه راه و بهترین کلید برای اجرایی نمودن پایان نامه دانشگاهی می باشد به همین دلیل انجام یک پروپوزال با کیفیت رهنمون شما به سمت یک پایان نامه پرمحتوا و مرغوب می باشد. رعایت نمودن موازین اصلی در نگارش پروپوزال باعث خواهد شد که گام اول تحقیقاتی را محکم تر بردارید. اولین قدم نیز ایجاد موضوع تحقیقاتی پروپوزال که همان موضوع پایان نامه است می باشد و می توان گفت مهم ترین و اصلی ترین بخش در گام اول انتخاب کردن موضوع می باشد. موضوعی که برای پروپوزال خود انتخاب می کنید پس از تصویب و نهایی شدن اجازه کار در پایان نامه را به شما می دهد.

موضوع تحقیقاتی پایان نامه

موضوع پایان نامه یا همان پروپوزال، باید با رشته دانشگاهی دانشجو و محقق هم خوانی و ارتباط داشته باشد و پیرامون اطلاعات دریافتی در زمان تحصیلات دانشگاهی صورت گیرد و متناسب با دروس و علمی باشد که در آن مقطع تحصیلی گذارنده شده است و اصولا باید روی موضوعاتی در رشته تحصیلی خود کار کرد که دارای اولویت و رتبه بالایی در آن بخش محسوب می شود. باید قبل از انتخاب موضوع پایان نامه خود به درک درستی رسیده باشید که موضوع شما در جای دیگر کار نشده و تکراری نیست، زیرا تکراری بودن موضوع اجازه کار به شما را نمی دهد و هم چنین تلاشی را که برای نگارش اولیه پروپوزال صرف نموده اید را از دست خواهید داد.

جهت اطلاع از نو و جدید بودن موضوع پایان نامه می توانید با تحقیقات اینترنتی و جستجو در سایت های ثبت اطلاعات پایان نامه مانند سایت پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران ( ایران داک) و هم چنین پرس و جو از صاحب نظران و محققان رشته تحصیلی خود و… از غیر تکراری بودن و مشابهت نداشتن موضوع انتخابی یقین پیدا کنید.

چناچه تمایل زیادی به موضوع مورد نظر ولی تکراری داشتید در صورتی که بتوانید بحث نو و جدیدی به آن اضافه نموده و یا این که از قبل نتایج درستی از آن به دست نیامده باشد و شما تکمیل کننده آن باشید نیز می توانید بر روی موضوع تکراری کار کنید ولی حتما باید بحث جدید بودن و نو بودن کار را در پروپوزال خود عنوان کنید. البته دو شرط قرار گرفتن موضوع در شرایط زمانی و موقعیت جغرافیایی متفاوت، نیز اجازه کار بر روی موضوعات تکراری جهت پایان نامه را به شما می دهند.

 

حتما بخوانید:

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 15 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
بستن