فست سئو
مقالات پایان نامه

پنج اصل مهم در انجام پایان نامه

تدوین هر بخش علمی نیاز به رعایت نکات خاصی دارد که محقق باید این موارد را در نظر گرفته و آن ها را در طی برنامه خود رعایت نماید. برای داشتن یک پایان نامه موفق باید به پنج اصل مهم در انجام پایان نامه توجه داشت که در ادامه به آن می پردازیم. البته باید گفت اصول گفته شده جز نکات کلیدی برای داشتن یک پایان نامه موفق منظور می شود و شرایط کسب نمره خوب در سرجلسه دفاع را برای شما به همراه خواهد داشت.
۱- در نوشتن پایان نامه باید سعی نمود تا حد امکان از کارهای نوآورانه و خلاقانه استفاده کرد. باید بدانید که سالیان سال می باشد که پایان نامه تدوین می شود و شما فردی هستید که باید خلاقیت بیشتری نسبت به نوشته های افراد گذشته داشته باشید و به یک کار تکراری بسنده نکنید و برای داشتن فکر خلاق حتما باید به دنبال مطالعه و تمرکز بیشتر بر روی تحقیقات دیگر افراد باشید.
۲- به هیچ وجه از کپی کاری استفاده نکنید. استفاده از متن ها و تصاویر کپی در پایان نامه سبب می شود پایان نامه اعتبار خود را از دست بدهد. چناچه ناچار شوید در متن پایان نامه از نوشته ها و مطالب کپی استفاده کنید حتما آن ها را رفرنس دهی کنید. متن های کپی باید در راستای توضیح مطلب و نوشته های شما باشد ویا در بخش های مقایسه بکار گرفته شود. به هیچ وجه نباید در بخش تحلیل داده ها و یا نتیجه گیری از مطالب تکراری و کپی استفاده کرد.
۳- ترتیب و نظم در انجام پایان نامه جز مهم ترین اصول در نگارش و تدوین آن است. این نظم و ترتیب باید در تمامی بخش های پایان نامه رعایت شود. ترتیب دهی در نگارش فصل ها جز بخش های مهم در تدوین پایان نامه می باشد. مطالب پایان نامه باید به نحوی پی در پی و به صورت یک توالی صورت گیرد.
۴- استفاده از آخرین مطالب و نوشته های تحقیقاتی در پایان نامه بخش مهم دیگری است که باید حتما برای داشتن یک پایان نامه موفق رعایت کرد. برای این منظور استفاده از آخرین مقالات ISI می تواند در ایجاد یک پایان نامه موفق موثر باشد و استفاده آن در پایان نامه می تواند مقدار اعتبار پایان نامه را بالا ببرد.
۵- نتیجه گیری بخش مهم دیگری در انجام پایان نامه می باشد. نتیجه گیری باید در انتهای پایان نامه صورت گیرد و نباید در بخش انتهایی هر فصل از مطالب نتیجه گیری شده و یا نتایجی را پیشاپیش از مطالب بدست آورد، بلکه باید برای بدست آوردن نتایج درست و منطقی تمامی مطالب را گردآوری کرده و سپس در انتها به جمع بندی مناسبی از آن دست یافت.

 

حتما بخوانید:

 

 

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 9 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن