فست سئو

پروپوزال روانشناسی

همان طور که در بخش مشاوره پایان نامه روانشناسی گفته شد، زیربنای هر پایان نامه ای، پروپوزال می باشد. در تهیه پروپوزال، باید مواردی چون موضوع پایان نامه، بیان مسئله، مقالات و تحقیقات انجام شده در حوزه مورد تحقیق، هدف از انجام پایان نامه، روش تحقیق و … مشخص گردد. واضح است که گرفتن مشاوره در تنظیم یک پروپوزال هدفمند کمک شایانی در انجام این قسمت خواهد کرد.

روش انجام پروپوزال روانشناسی

انجام پروپوزال روانشناسی با توجه به تنوع موضوعی که این رشته دارد، نیازمند کمک گرفتن از مقالات و پایان نامه های گذشته می باشد. ولی توصیه می کنیم که برای صرفه جویی در زمان، قبل از هر اقدامی با استاد مشاور و استاد راهنمای خود مشاوره داشته باشید و اگر لازم دانستید از خدمات مشاوره پایان نامه استفاده کنید تا به راحتی و با اطمینان بتوانید پروپوزال (که هسته اصلی پایان نامه شماست) را تهیه نمایید. پس از انجام مشاوره، نوبت به مطالعه منابع می باشد(که توضیح دادیم) و سپس انتخاب موضوع پایان نامه و هدف از انجام آن می رسد. بعد از اتمام این مراحل باید فاکتورهای دیگری که در قسمت پروپوزال به طور مفصل شرح داده شد را مشخص نمایید. این موضوع را فراموش نکنید که نگارش پایان نامه با وجود اینکه در پروپوزال نقشی ندارد، ولی در کیفیت پایان نامه ارائه شده(مخصوصا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری) تأثیر فراوانی خواهد داشت.

موارد پروپوزال روانشناسی

مراحل انجام پروپوزال روانشناسی

مراحل انجام پروپوزال روانشناسی
مراحل انجام پروپوزال روانشناسی

مراحل اصلی انجام پروپوزال روانشناسی به شرح زیر می باشد:
۱) مطالعه مقالات روانشناسی چاپ شده
۲) انتخاب موضوع پایان نامه
۳) بیان هدف انجام پایان نامه
۴) طرح مسئله
۵) تعیین جامعه آماری مورد بررسی
۶) شرح روش تحقیق

در تهیه پروپوزال روانشناسی، تعیین جامعه آماری ارتباط نزدیکی با موضوع پایان نامه شما دارد و بر کیفیت انجام پایان نامه تأثیر قابل توجهی خواهد داشت. باز هم تأکید می کنیم که مطالعه و مشاوره قبل از انجام هر مرحله را در دستور کار خود قرار دهید.

پروپوزال روانشناسی

۰%

انجام پروپوزال روانشناسی با توجه به تنوع موضوعی که این رشته دارد، نیازمند کمک گرفتن از مقالات و پایان نامه های گذشته می باشد

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
بستن