فست سئو

پروپوزال معماری

پروپوزال معماری ، بسته به علاقه مندی ها، توانایی ها و دانش معماری دانشجو می تواند متفاوت باشد. از آنجا که پروپوزال نقشی حیاتی در انجام پایان نامه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد، لازم است با انجام مطالعه و گرفتن مشاوره در همان ابتدا و قبل از انتخاب موضوع پایان نامه، بینشی روشن نسبت به حوزه ی مورد تحقیق خود داشته باشید. قطعا انتخاب موضوع مناسب، کار شما را در ارائه مقاله در جلسه دفاع پایان نامه راحت تر خواهد کرد.

روش انجام پروپوزال معماری

در انجام پروپوزال معماری ، پس از مطالعه پایان نامه ها و مقالات معماری که در گذشته چاپ شده و همچنین مشاوره با استاد راهنما و استاد مشاور، باید موضوع پایان نامه (با توجه به محل انجام تحقیق) مشخص شود. توجه داشته باشید که موضوع پایان نامه تکراری نباشد و به صورتی باشد که در انجام پایان نامه دچار مشکل و ابهام نشوید. پس از انتخاب موضوع، طرح سؤالات حول موضوع پایان نامه صورت می گیرد و هدف یا اهداف پایان نامه شرح داده می شود. در مرحله بعد، باید به روش تحقیق و نحوه انجام پایان نامه اشاره کنید.

موارد انجام پروپوزال معماری

مراحل انجام پروپوزال معماری

مراحل انجام پروپوزال معماری
مراحل انجام پروپوزال معماری

با توجه به مواردی که در بالا عنوان شد، مراحل انجام پروپوزال معماری بصورت زیر می باشد:
۱) مطالعه مقالات و پایان نامه های چاپ شده در گذشته
۲) مشاوره با اساتید، فرغ التحصیلان و افراد خبره در رشته معماری
۳) طرح سؤالات و چالش های مورد بررسی در پایان نامه
۴) تعیین هدف انجام پایان نامه
۵) تعیین مکان یا جامعه آماری مورد تحقیق
۶) تعیین روش انجام پایان نامه و …

معمولا در انجام پایان نامه های رشته معماری، وضعیت معماری یک بنا مورد بررسی قرار می گیرد و نقاط ضعف و قدرت معماری با توجه به معیارهای مشخص شده در پروپوزال و همینطور پیشنهادات لازم برای تغییر وضعیت نامطلوب ارائه می گردد.

پروپوزال معماری

۰%

پروپوزال معماری ، بسته به علاقه مندی ها، توانایی ها و دانش معماری دانشجو می تواند متفاوت باشد. قطعا انتخاب موضوع مناسب، کار شما را  راحت تر خواهد کرد

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
بستن