پروپوزال مدیریت

تهیه پروپوزال ( به عنوان مهم ترین رکن پایان نامه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) باید با حساسیت و دقت بالایی انجام شود. همان طور که در بخش پروپوزال توضیح داده شده، تمامی مراحل انجام پایان نامه وابسته به پروپوزال می باشد. با وجود اینکه پروپوزال به صورت کاملا خلاصه و کوتاه به توضیح کلیات پایان نامه می پردازد، باید دقت و زمان زیادی را صرف تهیه آن کنید. مسلماً مطالعه منابع مرتبط، مقالات و پایان نامه های انجام شده در حوزه مدیریتی مورد تحقیق و مشاوره با اساتید، کیفیت و سرعت تهیه پروپوزال موردنظر برای پایان نامه را به شدت ارتقا می بخشد.

انجام پروپوزال مدیریت

پروپوزال مدیریت

روش انجام پروپوزال مدیریت

اگر کیفیت پایان نامه برایتان فاکتور مهمی محسوب می شود، از تجربه دیگران استفاده کنید. برای انجام پروپوزال ابتدا به سراغ پایان نامه های چاپ شده بروید تا دید بهتری نسبت به آنچه می خواهید پیدا کنید (مشاوره با استاد مشاور و استاد راهنما را فراموش نکنید). سپس با جمع بندی هایی که انجام داده اید موضوع پایان نامه را مشخص کنید و سؤالاتی را برای پاسخ گویی در فرآیند انجام تحقیق ( پایان نامه) مطرح کنید. هدف از انجام پایان نامه را بنویسید و روش تحقیق خود را شرح دهید. پروپوزال شما باید به گونه ای باشد که وقتی کسی آن پروپوزال را مطالعه می کند، طرح تحقیقاتی و هدف دنبال شده در پایان نامه برایش روشن باشد.

موارد پروپوزال مدیریت

مراحل انجام پروپوزال مدیریت

مراحل انجام پروپوزال مدیریت

مراحل انجام پروپوزال مدیریت

بطور خلاصه، برای تهیه پروپوزال مدیریت مراحل زیر باید صورت گیرد:
۱) مطالعه و بررسی مقالات پیشین
۲) مشاوره با اساتید و افراد خبره
۳) مشخص کردن عنوان پایان نامه
۴) تعیین هدف از انجام پایان نامه
۵) مشخص کردن جامعه آماری یا سازمان مورد تحقیق
۶) طرح سوالات مربوط به موضوع پایان نامه
۷) تعیین روش انجام پایان نامه

پروپوزال مدیریت

یادتان باشد که تهیه یک پروپوزال با کیفیت و به طبع آن، ارائه پایان نامه مدیریتی مفید و کاربردی، ارزش پایان نامه شما را به شکل معناداری افزایش می دهد.